06. 04. 2023

Kryštof Vlček hodnotí

O zhodnocení letošního působení naší rezervy v 1. lize jsem požádal jejího šéftrenéra Kryštofa Vlčka

"Letošní sezóna rezervního týmu začala na přelomu května 2022, kdy pod vedením Davida Klapetka postupovalo naše béčko do druhé nejvyšší soutěže. Tým zůstal téměř totožný, jen je třeba poděkovat nejlepšímu střelci týmu Jurajovi Páleníkovi, který výrazně pomohl k postupu a poté zamířil do Slavie Praha.
 
Příprava i složení týmu naznačovalo, že by mohla být sezóna výsledkově úspěšná. Úvodní utkání sezóny jsme výrazně trápili favorita východní skupiny ze Svitav, bohužel si rozehrávač Kryštof Kavan zlomil ruku a my jsme se bez něj museli obejít tři měsíce. Větší roli tedy dostal Matouš Kurečka, který se vracel po zranění a dokud nebylo jeho koleno opět proti, byl tahounem týmu. Na rozehrávce dostali příležitost i Jáchym Henzl s Edou Myšákem a postupně si vytvořili roli v týmu a v několika zápasech zahráli velmi dobře,"
začal Krik.

"Nejvíce minut z křídelních hráčů posbíral Petr Lazecký, který společně s Kamilem Vavrečkou byli velmi nebezpeční z trojkového oblouku. Druhý jmenovaný při pobytu na hřišti trefil trojku téměř každou osmou minutu a v této statistice vévodí druhé nejvyšší soutěži mužů. Na porovnání, Luděk Jurečka v nejvyšší soutěži trefí trojku přibližně každou desátou minutu. Zkušenost na křídle dávali týmu Petr Martikán s Dominikem Ihringem. Ten má dokonce neomezenou platnost licence, takže to byla taková naše legenda a v Brně jsme i díky němu drželi s favoritem krok. Petr v zápase se Svitavami ubránil Slezáka na třech bodech, což byl Slezákův nejhorší bodový výkon v sezóně.
 
Na pozici malých pivotů byli dlouho ve stínu trojice Adam Robenek, Jan Mička a Jiří Štěpánek opavští odchovanci Šimon Kurečka a Vojtěch Kadaňka. Šimon ukazoval zkušenosti a nápaditost, konec sezóny mu po zranění v Brně vyšel i bodově, kdy v posledních třech utkáních daval téměř 20 bodů na zápas. Vojta na svou šanci dlouho čekal, ale pak ji chytil za pačesy. V zápase na USK vymazal domácího Fuxu, dal 18 bodů a ukázal svůj potenciál a bojovnost,"
pokračoval v hodnocení jednotlivců Kryštof.

"Začátek sezóny jsme začali s třemi velkými pivoty, což je na tuto soutěž velký luxus. Jirka Štěpánek, dokud si jej trenér Smažák nevybral do Snakesu, odváděl solidní výkony na útočné polovině a byl lídrem i na tréninku. Honza Mička byl bodově náš nejlepší hráč. Když zabral, byl těžko ubranitelný a převedl to hlavně v domácím zápase proti Snakesu Ostrava. Bohužel často schovával svůj potenciál a věci si ulehčoval a tak jsem jej poslal dohrát sezónu do Ostravy a dal příležitost jiným hráčům. 

Adam Robenek byl náš nejsilnější hráč, ale sílu občas neměl pod kontrolou. Například ve Zlíně byl schopný se vyfaulovat během necelých sedmi minut. Pak přišel ale zápas s Vysočinou, dal za 20 minut téměř 30 bodů a od té doby předváděl slušné výkony, pokud jej neomezilo zranění.

Bohužel se v sezóně zranili dlouhodobě Dominik Janoš a Dalibor Žídek, ale několik minut za náš tým odehráli, stejně jako mašina Petr Arendarčík, energizer Tom Sosna, magický Michal Arleth či Robin Klapetek s pověstným háčkem odkoukaným od taťky. V zápase s Brnem doma nastoupili dokonce i Jakub Slavík s Radkem Farským a pomohli nám tohoto semifinalistu 1.ligy porazit," dokončil s trochou humoru hodnocení hráčů Kryštof.

"Celkově sezónu hodnotím pozitivně, jako nováček jsme skončili na desátém místě v 1.lize z 20 týmů a jsme tak 22. nejlepší tým v republice. Jak jsem řekl, výsledky určitě ovlivnilo zranění Kryštofa Kavana. Naopak jsem ale byl pyšný, jak se mladí hráči vyrovnali s jeho absencí. Co mě mrzí, tak to bylo vypadnutí týmu z Českého poháru s Třebíčí a musím uznat, že i ve Svitavách jsem se za náš výkon velmi styděl. 

Máme tedy co zlepšovat a snad v příštím roce navážeme na dobře odvedenou práci, která začíná u hráčů, ale odvedli ji letos i asistenti David Klapetek s Kamilem Ihringem a kondičák Rosťa Dragoun a já jim za to děkuji. Speciálně ale děkuji Jirkovi Šímovi, který v našich zápasech dělal hlavního pořadatele, je srdcem našeho klubu a já si jej za to velmi vážím!" uzavřel rozbor Kryštof Vlček.

Tolik tedy zhodnocení úspěšné prvoligové sezóny staronového účastníka BK Opava B z úst jeho trenéra. Příště se podíváme podrobněji na statistiky jednotlivých hráčů opavské rezervy v soutěži, která již je ve fázi semifinále play-off.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.