08. 11. 2015

Kryštof Vlček: "Na lavičce jsem dost trpěl"

Kryštof Vlček je zase zpátky! To je pozitivní zpráva nejen pro opavský basketbal, ale i pro samotného Krika.

Kryštof Vlček je zase zpátky! To je pozitivní zpráva nejen pro opavský basketbal, ale i pro samotného Krika. Nejen o tom byl náš rozhovor po zápase s USK Praha.

Kryštof Vlček byl dlouho mimo hru kvůli zlomenině kůstky v pravé ruce. Zpět na palubovku se dostal v minulém kole v Prostějově, za rezervu v Pardubicích si už připsal double-double za 15 bodů a 10 doskoků, proti USK hrál 15 minut (4 body, 3 asistence, 2 zisky).

Kryštofe, jaké to je vrátit se zase po dlouhé době na palubovku?
Já jsem se na to hrozně těšil. Měl jsem sice z toho zpočátku trochu strach, ale jak v pátek v Pardubicích, tak i dneska jsem se do toho rychle dostal. Snažím se na to zranění nemyslet a hra mi snad i trochu jde. V civilu jsem na lavičce dost trpěl, takže jsem moc rád, že už konečně můžu na hřiště vyběhnout.

A jak moc tě to zranění limituje?
Limituje mě to hodně. Ruku mám fixovanou, takže střela je hodně těžká, navíc při každém kontaktu mě brní ruka od malíčku až po loket. Je to dost nepříjemné.

Ale snad bude to stále lepší, že?
V to já také doufám. Desátého jdu na rentgen, tam mi snad řeknou, že to srostlo dobře a já se budu moci věnovat basketu zase naplno.

Tys měl teď větší zátěž, Prostějov, včera Pardubice, dnes USK. Jak to zvládáš?
V Prostějově to velká zátěž nebyla, tam jsem hrál jen 7 minut. Včera v Pardubicích to bylo horší, po 17 minutách v kuse už jsem docela "hulil", ale v koncovce jsem dokonce dal dvě důležité šestky, takže únava s pocitem slušného výkonu spadla. Dneska jsem ještě trochu energie měl, takže se nedá říci, že bych nějak odpadl.

A co jsi říkal na 40 bodů Mirka Kvapila v Pardubicích?
Dobře jsme ho tvořili a on předvedl, že to v sobě má. Musí se ale brát v potaz i to, že Pardubice mají mladý tým a Mirek toho dokázal využít. 

Teď váš čeká Ostrava, to je pro tři čtvrtiny týmu speciální zápas. Vypíšete nějaké prémie?
Já určitě něco vypíšu, myslím, že pár dalších kluků také. Jsem zvědavý, jestli už bude v pořádku Filip Zbránek, který dnes nedohrál, protože vím, že se na ten zápas moc těší. Doufám, že ve středu najde cestu do Ostravy i pár opavských fanoušků a že Ostravu porazíme.

Takže si jedete pro výhru.
My jezdíme všude pro výhru. Myslím, že Ostrava je hratelný tým, nám navíc nedělá dobře dlouhé cestování a to do Ostravy není. 

Díky moc za rozhovor a přeji, ať se ti zranění už vyhýbají a výkony rostou!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.