07. 05. 2018

Kryštof Vlček: "Takový začátek už být nesmí!"

Opava třetí krok k finále neudělala a své si k tomu po zápase řekl i Kryštof Vlček.

Opava třetí krok k finále neudělala a své si k tomu po zápase řekl i Kryštof Vlček. "Krik" si za necelých 9 minut připsal 8 bodů, 2 doskoky a jeden zisk, ale spokojen rozhodně nebyl.

Kryštofe, dnes to nevyšlo. V čem byla podle tebe hlavní příčina?
Byl to začátek zápasu, kdy nám utekli a dostali se do pohody. My si na chvilku přestali věřit a Pardubice si vytvořily náskok, který si v podstatě udržovaly až do konce zápasu. My jsme sice snížili, ale stálo nás to hodně sil, oni se zase chytli a ten náskok jim už stačil.

Vy jste v koncovce poločasu málem vyrovnali, ale lámalo se to asi v začátku druhé půle.
V té druhé čtvrtině nás dostal do zápasu Klečoun. Zahrál famózně, dostal do nervozity jejich rozehrávače, dával body. Škoda té trojky Kuby Šiřiny, že neplatila, ale to byla jen malá věc. Bohužel nástup do druhého poločasu jsme měli opět velmi špatný, oni se ze tří bodů dostali do náskoku přes deset a získali zase pohodu.

Dneska přišlo hodně diváků. Jak jsi vnímal tu atmosféru?
Atmosféra je v play-off vždycky stejná a já se na to pokaždé moc těším. Bylo to perfektní, bohužel jsme se neodměnili výsledkem, ale jenom tričkama od firmy Fros. 

Teď je třeba zapomenout a zítra jít s čistou hlavou do dalšího zápasu. 
Mně to bude určitě trvat delší dobu, já jsem na sebe hodně naštvaný. Jsem zvědav, jak na tom budou ostatní kluci, ale samozřejmě zítra musíme začít bojovněji a s větší tvrdostí. Začátek prostě nesmí být takový, jako dneska!

Díky moc za rozhovor a zítra ať to vyjde!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.