11. 12. 2016

Kryštof Vlček: "Zlepšili jsme obranu a pak to šlo"

Zápas s jindřichohradeckými Lvy jsme tentokrát probrali s Kryštofem Vlčkem.

Zápas s jindřichohradeckými Lvy jsme tentokrát probrali s Kryštofem Vlčkem. "Krik" nastoupil sice jen na posledních 5 minut, ale hned měl v rukou populární "stovku". Ta mu sice nevyšla, přesto nakonec přispěl ke konečnému výsledku 3 body. 

Kryštofe, výsledek vypadá pohodově, ale začátek zápasu tomu příliš nenasvědčoval.
Ze začátku to bylo velmi ofenzivní na obou stranách. Dařilo se jejich rozehrávači Lipkinsovi, rozehráli se i jiní, takže to vypadalo jako dejavu z Brna. Ve druhé čtvrtině jsme hráli stále dobře v útoku, ale přidali jsme v obraně. Vytvořili jsme si náskok, který jsme postupně navyšovali. Zápas jsme pak měli pevně v rukou.

Zmínil jsi Brno. Neležela na vás trochu deka z toho výsledku?
My víme, že se nám venku moc nedaří, myslím si, že to máme až moc v hlavách a občas nás to trochu svazuje. Je fakt, že Brno se výrazně zlepšilo, navíc dobře posílili. Ostudou ta naše porážka určitě je, ale myslím, že ne zase až tak velká, jaká se z toho dělá. My to prokletí venkovních porážek už musíme zlomit, doufám, že již za týden v Praze.

A jak to v té Praze vidíš?
Tak každý si chce udělat pěkné svátky. My trénujeme až do 23. prosince a neradi bychom trénovali po další venkovní prohře. Loni jsme tam hráli také před Vánocemi a vyhráli jsme tam a ty svátky byly hezčí. Určitě se dobře připravíme, klukům to dneska šlo. Výborně zahrál Kuba Blažek, já jsem strašně rád, že mu to vyšlo. On ten zápas dneska zlomil.

Vraťme se ještě k dnešku. Ta stovka odolávala poměrně dlouho.
Tak první jsem ji měl dát já, takže mě to bude stát nějakou tu pokutku. Pro mě těch posledních 5 minut byla dost trápička. Byla mi dneska velká zima, dvakrát jsem se rozcvičoval, pak jsem zase seděl, měl jsem úplně zmrzlé ruce. Jsem rád, že jsem dal alespoň jednu šestku. Hodně mě štve, že jsem těch svých 5 minut nedokázal využít lépe, ale bohužel mi to moc nevyšlo.

Díky moc za rozhovor a i když to zase tak špatné nebylo, tak ať to příště vyjde lépe!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.