11. 05. 2018

Který Hradec bude hrát KNBL 2018/19?

V semifinálové euforii možná zapadlo, že skončila skupina play-out KNBL i 1. liga mužů.

V semifinálové euforii možná zapadlo, že skončila skupina play-out KNBL i 1. liga mužů.

Skupinu play-out nakonec ovládli basketbalisté USK Praha, kteří tak obsadili konečné 9. místo. Za nimi se seřadila družstva Brna a Ostravy. Dlouho dopředu bylo jasné, že na posledním místě skončí Jindřichův Hradec, který tak čeká baráž o setrvání v nejvyšší soutěži.

V té se střetne se staronovým vítězem 1. ligy z Hradce Králové. Královští Sokoli prošli celým play-off s jedním zaváháním v Písku a ve finále porazili letošní prvoligové překvapení z Jihlavy, tedy celek BC Vysočina. Ta ale účast v baráži už dopředu odmítla.

Stejně jako loni se tedy střetnou v boji o účast v ročníku 2018/19 Kooperativa NBL pouze dva týmy. První zápas mezi Jindřichovým Hradcem a Královskými Sokoly z Hradce Králové se hraje již tento pátek na jihu Čech, odveta pak o dva dny později v Hradci Králové. Oba celky si tak zopakují barážový souboj ze sezóny 2015/16, kdy byli úspěšnější Lvi z Jindřichova Hradce.

Hraje se na součet skóre, takže již v neděli 13.5.2018 večer bude známo, který Hradec bude soupeřem našeho áčka v KNBL a který zase soupeřem naší rezervy v 1. lize.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.