15. 02. 2019

Kuba Šiřina na Bosnu a Francii?

Očekávaná reprezentační pauza je tady. Opavští hráči mají 14 dnů na uzdravení, rehabilitaci a přípravu na další ligové boje.

Očekávaná reprezentační pauza je tady. Opavští hráči mají 14 dnů na uzdravení, rehabilitaci a přípravu na další ligové boje.

Na naši mužskou reprezentaci čekají kvalifikační zápasy o MS. Ve čtvrtek 21.2.2019 se v Pardubicích od 18:00 hod. střetnou s celkem Bosny a Hercegoviny, o tři dny později pak kvalifikaci zakončí ve Francii. Nehledě na výsledky těchto zápasů ale již mají účast na MS 2019, které se uskuteční 31.8. - 15.9.2019 v Číně, jistou.

Opavu zastupuje Petr Czudek, který je asistentem reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga. V širší nominaci je i opavský kapitán Jakub Šiřina, který ale laboruje s poraněnou patou. Zatím není o jeho účasti v nadcházejících zápasech jasno.

"Teď to vypadá, že by Šiřina mohl být na zápasy připravený. My ale musíme počítat s oběma variantami a definitivně uvidíme až příští týden," uvedl v tiskové zprávě Ronen Ginzburg. Kubu Šiřinu by případně mohl nahradit osmnáctiletý Vít Krejčí, který momentálně působí ve španělské Zaragoze.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Hlavní ale bude, aby po reprezentační pauze mohli vyběhnout na palubovky všichni opavští basketbalisté.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.