• BK Opava
  • Novinky
  • Kvalitní basketbal bude k vidění v Opavě. Dorazí v topu hrající Ústí

  29. 03. 2024

Kvalitní basketbal bude k vidění v Opavě. Dorazí v topu hrající Ústí

Opavští basketbalová fanoušci uvidí v sobotu přímý souboj o druhé místo. Do slezské metropole dorazí ústecká Sluneta, aktuálně druhý celek ligy. Dá se očekávat kvalitní sport. Oba soupeři se ve středu naladili do pozitiva. Svěřenci kouče Petra Czudka přejeli Kolín, Severočeši nedali šanci Pardubicím.

„Čeká nás úplně jiný soupeř, než ve středu Kolín. Tak si to musíme nastavit i v hlavách. Ospalý basket Kolína nahradí rychlá hra Ústí, která je většinou význačná tím, že tým hned zakončuje. Pokud se mu to nepodaří, zpomalí a čeká, co vytvoří jejich kreativní hráči, jako například Nichols,“ upozorňuje David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „Náš sobotní soupeř má velmi talentovaný tým, který podává dlouhodobě dobré výkony. Čeká nás bezesporu těžký zápas. Pokud ale chceme pomýšlet na druhou příčku, musíme ho zvládnout,“ podotkl člen opavského trenérského štábu.

Ústí letos obralo dokonce i Nymburk a patří k velkým aspirantům na účast ve finále. „Už loni měli slušný tým, letos jsou ještě silnější,“ míní David Zach. A co by mohlo na Severočechy platit? „Zodpovědná hra a dodržování herního plánu, který máme. Musíme být plně soustředění, tak abychom jsme se vyvarovali nevynucených chyb a hloupých ztrát. Protože Ústí týmem, který vše dokáže potrestat. V neposlední řadě musíme hrát agresivně a ve velké rotaci,“ nastínil opavský asistent.

Jak to vypadá se Šimonem Puršlem? „Byl připraven do utkání v Kolíně, nakonec ale nebylo třeba, aby šel do hry. Doma už určitě vyběhne,“ zakončil David Zach.

Sobotní zápas má začátek v 17.30, vstupenky můžete zakoupit na TICKETPORTALU nebo zápas sledovat na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.