06. 09. 2019

Levice odolaly stovce

V další přípravě hostili opavští basketbalisté na své palubovce před 150 diváky celek Levických Patriotů.

Naši začali dobře a s přispěním 8 bodů Vaška Bujnocha ovládli první čtvrtinu. V té druhé se opavské vedení vyšplhalo až na stav 42:20, ale Levice postupně snižovaly. I tak šla Opava do šatny s náskokem 18 bodů.

Podobně se vyvíjel i druhý poločas, za zmínku určitě stojí oboustranná "trojkopalba" v posledním hracím období, když z Opavy v ní vynikl hlavně "Larry" Jurečka. Vyvolávaná stovka nakonec nepadla, i když k ní bylo velice blízko. Asi nechtěl nikdo přispět do hráčské kasy.

Zahráli si všichni, všichni také bodovali. Jen z lavička přihlíželi marodi Mirek Kvapil (koleno), Matouš Kurečka (problémy s achilovkou) a nemocný Jirka Štěpánek. Poslední dva jmenovaní by ale měli v dohledné době už zasáhnout do přípravných zápasů.

BK Opava - Patrioti Levice 99:83 (30:17 52:34 70:59)
Body Opavy: Klečka (6 as.) 18, Gniadek a Bujnoch (7 dos.) 15, Jurečka (trojky 5/4) 14, Zbránek 12,  Bukovjan (5 as.) a Bratčenkov (trojky 4/3) 9, Dragoun 4, Švandrlík (8 dos.) 2, Slavík 1; dvojky: 30/22 - 41/22; trojky: 32/10 - 28/10; TH: 27/25 - 11/9; chyby: 19 - 20; doskoky: 36 - 31; rozhodčí: Matějek, Kubík, Karafiát

Příští přípravný zápas sehrají naši kluci opět doma. Soupeřem jim bude v úterý 10.9.2019 od 18:00 hod. polský celek GTK Gliwice.