• BK Opava
  • Novinky
  • Líbila se mi obrana. Kluky musím pochválit, řekl Petr Czudek

  07. 03. 2024

Líbila se mi obrana. Kluky musím pochválit, řekl Petr Czudek

Po delší době měl trenér opavských basketbalistů Petr Czudek důvod ke spokojenosti. Jeho tým totiž po dobrém výkonu porazil pražské Vysokoškoláky 87:63.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání. Byli jsme agresivní v obraně a hráli rychle,“ začal o vítězném zápase hovořit opavský trenér. „V prvním poločase mne sice trochu mrzely útočné doskoky soupeře. Trochu nás ještě brzdily naše trestné hody, jinak to ale bylo dobré,“ dodal.

Po přestávce existoval na palubovce už jen domácí celek. „Tím, že jsme rotovali všech dvanáct hráčů, tak na naší straně bylo více sil. Všichni kluci odvedli dobrý výkon. Líbila se mi naše obrana. Měli jsme chuť bránit a rotovat. Byli jsme dost agresivní, a to se projevilo do výsledku,“ chválil Petr Czudek.

Proti Kolínu a Ústí to ze strany Opavských nebylo dobré. „Máme zkušený tým, který si uvědomil, že nehraje dobře. Dnes si kluci hrábli do svědomí. Každý hrál to, co jsme si řekli. Trochu nás sice brzdila zóna, ovšem vyhráli jsme všechny čtvrtiny. Vítězství si ceníme,“ podotkl trenér, kterého potěšil návrat Kuby Šiřiny. „Nechali jsme to na něm. Zkusil si trénink pět na pět. Řekl, že má chuť a šel do toho. Byl opět našim správným motorem,“ zakončil Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.