• BK Opava
  • Novinky
  • Liga mistrů je o prestiži. S cestováním problémy nemáme, řekl Jan Švandrlík

  28. 11. 2023

Liga mistrů je o prestiži. S cestováním problémy nemáme, řekl Jan Švandrlík

Další zápas basketbalové Ligy mistrů mají před sebou opavští basketbalisté. Ve středu je v Dijonu čeká domácí výběr. Slezané do dějiště duelu vyrazili už v pondělních odpoledních hodinách. S náročným cestováním se ale statečně porvali.

„Nic, co by se nedalo zvládnout,“ usmíval se po příjezdu do Dijonu opavský křídelník Jan Švandrlík. „Osobně nejsem nějak moc dlouhý, takže i v letadle se v klidu poskládám. Navíc cesta z Lyonu do Dijonu byla na pohodu. Jeli jsme pohodlným autobusem, takže se člověk mohl krásně natáhnout,“ pochvaloval si plzeňský rodák.

Cestování a zápas s Dijonem se natáhne Opavským do čtyř dnů. „Je to úděl Ligy mistrů. Ale alespoň utužíme kolektiv,“ zvedl prst Jan Švandrlík.

Jan Švandrlík byl součástí opavského týmu, který si Ligu mistrů zahrál už před pěti lety. „Liga mistrů je o prestiži. Hrát ji je i zadostiučiněním pro ego. Ne každému v Česku se podaří tuto soutěž zahrát,“ pokračuje v povídání devětadvacetiletý křídelník. „Na druhou stranu, když se vám výsledkově nedaří, tak není příjemné dostávat takového nálože,“ přidal další postřeh.

Opava v minulém týdnu angažovala novou posilu. Na místo zraněného Kuby Šiřiny přišel americký rozehrávač Marques Townes, který naposledy hrával za Merlins Crailsheim. „Je to kvalitní hráč a uvidíme, jak do naší hry zapadne. Zápas jsme s ním ještě nehráli, věříme, že ale jeho přínos bude velký,“ podotkl Jan Švandrlík, který se v letošní sezoně dostal do slušné formy. „Nerad bych to zakřikl. Něco mi tam spadlo, snad forma vydrží,“ klepe na dřevo.

A jak vidí středeční duel s Lyonem? „Všichni víme, že půjde o těžké utkání. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek. Můžeme jenom překvapit. Do zápasu půjdeme naplno a uvidíme, na co to bude stačit,“ zakončil francouzské povídání Jan Švandrlík.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.