18. 03. 2017

Litoměřice vezou z Opavy výhru

Naše prvoligová rezerva inkasovala další nadstavbovou porážku s jedním z favoritů soutěže.

Naše prvoligová rezerva inkasovala další nadstavbovou porážku s jedním z favoritů soutěže. Trenérské trio Valeček - Filip - Vlček se muselo opět obejít bez pendlů, kteří měli v nohách hektický zápas s Děčínem, to na druhé straně Filip Kroutil nastoupil. Přesto začátek zápasu byl ve znamení vyrovaného skóre. První větší šňůra se podařila hostům až na přelomu poločasů a bylo z toho desetibodové vedení.

Opava ale oplatila stejnou mincí a 13 minut před koncem bylo dokonce zásluhou trojice Jiří Dihel - Ondra Kukla - Tomáš Mičunek srovnáno - 54:54. Jenže Litoměřice měly Martina Klimeše, který řádil pod naším košem, znovu si vypracovaly náskok a ten už zkušeně udržovaly a v závěru ještě navýšily.

"Dnes jsme mohli vidět rozdíl mezi špičkou nejvyšší soutěže a horní polovinou 1. ligy. Kluci z Litoměřic přijeli v pohodě, mají už celkem jasnou pozici na druhém místě, je to špičkový tým soutěže. My bez kluků z áčka hráli slušný první poločas, dobrou třetí čtvrtku, kdy jsme se dostali na remízu, ale pak nám došly síly a jak říká trenér Budínský "exekuce už vázla". Udělali jsme spoustu chyb, ale to už k tomu patří, mladí kluci opět poznali, jak je to těžké. I tak pro nás dobrý zápas, alespoň jsme zjistili, co umíme a co neumíme," zhodnotil utkání Petr Valeček.

Mužem zápasu byl jednoznačně Martin Klimeš (25 bodů, 7 doskoků, val. 32). V opavském dresu hrál prim Jirka Dihel (20 bodů, 5 doskoků, 3 asistence, 5 získ. faulů, val. 24).

BK Opava B - Slavoj BK Litoměřice 67:78 (22:24 38:44 54:61)
Body: Dihel Jiří 20, Mičunek 16, Branda 11, Kukla Ondřej 10, Kopf 4, Kavan Jonáš 3, Kurečka Šimon 3 - Klimeš 25, Slunečko 14, Žampach 12, Alič 8, Šotnar Jan 6, Klouda 4, Novák Alexandr 4, Zbroj 3, Kroutil 2
Diváků: 68

V příštím kole pojede naše rezerva na palubovku béčka Nymburku bojovat o poslední naději na přímý postup do čtvrtfinále play-off, nadstavbu první ligy pak zakončí domácím zápasem s Královskými Sokoly z Hradce Králové.