10. 05. 2022

Luděk Jurečka: Bylo to play-off se vším všudy

Ovace naplněné haly a viditelná úleva, to byl obraz úterního večera. Rozebrali jsme to s Luďkem Jurečkou

Larry, gratulace k postupu, ale byly to nervy jak pro diváky, tak pro vás, co říkáš?
Přeně tak, byl to zápas play-off se vším všudy. My jsme do toho vletěli od začátku, Brno bylo prvních pět minut bezradné a my si vybojovali náskok. Brno ale pak ukázalo kvalitu a to, že nebylo v první trojce náhodou. My jsme asi trochu usnuli a mysleli si, že už to nějak dokopeme. Takže přišel takový výstražný prst, my museli zapnout zase na 100 procent a v poslední pětiminutovce jsme zase předvedli, že ten basket umíme hrát, závěr už jsme si pohlídali a došli k vytouženému čtvrtému vítězství.

Jak jsi řekl, začali jste výborně, udrželi Brno v první čtvrtce na 8 bodech a Mishulu a Marka na nule. Co bys k tomu řekl?
To je pravda. Mishula nakonec skončil na jednom bodě a snad i proto oni nemohli vyhrát. Protože kdyby se trefoval z trojek, bylo by to horší. Naštěstí asi z 8 pokusů nedal ani jeden. My jsme věděli, že Bálint, Marko a Mishula jsou schopni vysázet dvacet bodů, naštěstí bodoval jen Bálint. Obrana byla dobrá, udrželi jsme je na 66 bodech, takže pochvala.

Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny vás zradila střelba a Brno toho využilo.
Brno se vždycky vrací do zápasu po našich nepřesných střelách nebo ztrátách. Dají osm či deset bodů z rychlých protiútoků a tam se chytnou, to je prostě jejich hra. Takže se vrátili do zápasu, ale naštěstí jsme to zvládli.

Řečeno s klasikem, závěr patřil mistrům.
No, tentokrát to bylo začátek a závěr, kdy oni dlouho nedali bod. Takže jak jsme začali, tak jsme skončili.

Takže teď regenerace, odpočinek a pak na finále.
Hrr na finále (smích). Doufám, že budeme Nymburku důstojným soupeřem a že třeba překvapíme, jak se nám to podařilo ve finále Českého poháru.

Jeden můj kamarád říká, že bere jenom vítězství.
Jo, to my taky (smích). Tři vítězství a bude konec sezóny. 

Díky moc za rozhovor i skvělý zážitek. Teď to oslavte, zasloužíte si to!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.