• BK Opava
  • Novinky
  • Luděk Jurečka: Jsem strašně rád, že jsme to ubojovali

  13. 12. 2015

Luděk Jurečka: Jsem strašně rád, že jsme to ubojovali

Opava vydřela výhru nad Jindřichovým Hradcem a byl u toho pochopitelně i Luděk Jurečka.

Opava vydřela výhru nad Jindřichovým Hradcem a byl u toho pochopitelně i Luděk Jurečka.

Larry, jak zní Luďkova přezdívka, přispěl k výhře šesti body a čtyřmi doskoky. Jeho dvě trojky v druhém poločase přišly v pravý čas a pomohly nastartovat závěrečný opavský nápor.

Luďku, dnešní zápas byl asi těžší, než všichni očekávali.
Je to tak. Jak se říká, po hodech přichází sr..ka a nás to dnes asi potkalo. Věděli jsme, že to musíme vybojovat sami a nesmíme zaspat začátek. Bohužel, když si to říkáme, tak pak to většinou stejně přijde, takže jsme měli trápení celý zápas. Oni se hned na začátku chytli, takže to bylo opravdu těžší, než jsme čekali. Alespoň jsme se přesvědčili, že ani doma nemůžeme nikoho podcenit a že musíme hrát naplno celých 40 minut. Jsem strašně rád, že jsme to nakonec ubojovali a potvrdili vítězství z Děčína, protože kdybychom prohráli, tak děčínská výhra ztratí tu hodnotu.

A mohla se na dnešním zápase podepsat únava z Děčína a z těžké cesty?
Myslím si, že ne. Měli jsme na regeneraci dva a půl dne, to už se s tím každý musí vypořádat. V podstatě to byl normální rytmus středa-sobota. Kdyby se hrálo pondělí-středa, tak dejme tomu, ale takhle se na to vymlouvat nemůžeme.

A co vám dnes říkal Čouda o přestávce v šatně?
Říkal, že se potvrdilo to, před čím nás varoval před zápasem a že teď musíme víc bojovat a dát do toho větší agresivitu. Pak jsme získali po zdvojení pár balónů, dali několik jednoduchých košů, přidali jsme i koše z perimetru. Trefili jsme se všichni, takže jsme to nakonec otočili a vyhráli.

Čím to je, že s těmi silnějšími hrajeme dobře a s těmi slabšími se trápíme?
No jsme asi skoro jak Jánošík, bohatým bereme a chudým dáváme (smích). Ale nevím co k tomu říci. Asi se na ty silnější víc vyhecujeme. Doufám, že to potvrdíme i ve středu proti Prostějovu, že předvedeme hlavně v první půli lepší výkon než dnes a výhra zůstane doma.

Takže proti Prostějovu, kde jsi i ty hrával, to bude už jen lepší?
Doufám, že ano. Je to zvučný soupeř, takže se určitě vyhecujeme. Navíc tam hraje Doky, který tu byl hodně oblíbený, já zase znám trenéry, dlouho jsem tam hrál, takže to pro mě bude také extra motivace. A máme jim co vracet, protože první zápas jsme tam prohráli.

Díky moc za rozhovor a týmu i tobě hodně štěstí do dalších bojů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.