19. 04. 2022

Luděk Jurečka: Každý zápas je jiný

Druhý zápas Opavě nevyšel a nálada nebyla nejlepší

Přesto se Luděk Jurečka zachoval jako správný profesionál a podělil se se mnou o svoje dojmy z utkání.

Larry, dneska to nevyšlo. V čem byla podle tebe příčina?
Těžko se mi hledají slova po takovém výsledku. Devadesát devět bodů, to je špatná vizitka obrany. USK je útočný tým, ale my se musíme snažit o to, aby měli ty střely obtížnější. Oni dneska dávali těžké střely snad všichni a i v tom je v úvozovkách to kouzlo play-off. Prostě každý zápas je jiný, teď je to 1 - 1, musíme začít od začátku a prostě makat a makat. Od postupu nás dělí tři výhry, jdeme dál a musíme bojovat.

Jak už jsi naznačil, oni měli dnes neskutečné trojky, kdy z perimetru skóroval snad každý.
Přesně tak. Nám se naopak trojky nedařily, přes tři čtvrtiny jsme byli z perimetru bezradní. Pak jsme na to sice našli recept, ale už jsme tahali za kratší konec. Takže se musíme připravit na dva zápasy v Praze.

Ale diváci byli dnes zase fantastičtí. Co bys k tomu řekl?
Divákům patří velké díky. Čím víc jich bude chodit a vytvářet takovou skvělou atmosfériu, tím víc nás budou hnát a já doufám, že nám pomůžou a dotlačí nás dál.

Ovšem teď vás bude čekat dvojzápas v Praze a tam musíte alespoň jednou vyhrát.
Je to tak. Musíme se na to připravit a nejlépe vyhrát oba. I když to bude těžké, oni si budou zase víc věřit. My se podíváme na video, snad eliminujeme chyby a nebudem produkovat hloupé ztráty. Jsme zkušený tým, věřím, že se s tím popereme a přivezeme domů alespoň jednu výhru, ale nejlépe dvě.

Díky moc za rozhovor a přivezte z Prahy mečbol!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.