16. 02. 2022

Luděk Jurečka: Nedali jsme jim šanci

Po demolici Kolína následovalo sestřelení sokolí letky. Probrali jsme to s Luďkem Jurečkou

Larry proměnil oba své trojkové pokusy, když zvláště ten druhý potěšil diváky, neboť znamenal stovku na kontě Hradce Králové.

Larry, gratulace k výhře. Přiznám se, že jsem to dnes čekal o hodně těžší.
Já jsem tajně doufal, že to dnes bude trochu lehčí. Oni měli třetí zápas v pěti dnech, na což nejsou zvyklí. Také měli zraněného Pešakoviće, takže už podle mě tahali nohy. My jsme na ně vlítli a od první minuty jsme jim nedali šanci. Oni to asi pochopili a možná to zabalili dřív, než sami chtěli. Pak to už odchodili a bohužel pro ně je výsledek takový drtivý.

Vy jste začali neuvěřitelnou trojkopalbou, za první půli jste to měli tuším 11/9.
Bylo to úžasné, doufám, že si něco necháme také na další zápas. Doma nám to padá, teď to musíme přetavit také na zápasy venku, abychom i tam dávali 10 a více trojek.

Teď už z nás Sokoli asi budou mít komplex. Pokaždé výhra a pokaždé o parník. Co myslíš?
Je to tak. Oni s námi ještě nevyhráli co jsou v lize, takže něco vzadu v hlavě asi je. Ještě budeme hrát u nich, tam bude důležité opět vyhrát. Doufám, že tu sérii prodloužíme.

Tys dnes vyslyšel přání diváků a završil stovku. Jsi rád nebo tě mrzí, že budeš platit?
Tak ty dva pocity se mísily, ale chtěl jsem lidem udělat radost, tak jsem to vzal na sebe (smích). Proměnil jsem, takže to do pokladny rád dám.

Teď jedete do Pradubic. Jak to vidíš tam?
Ten zápas bude už v pátek. Musíme zregenerovat a pořádně se připravit. Dneska jsme dobře rozložili minuty, nikdo by neměl být tak moc unavený. Mám zprávu, že Vyo (Tomáš Vyoral) už se vrátil, tak doufám, že ještě nebude mít takovou formu. Snad také něco trefíme a bude to před reprezentační pauzou úspěšný výlet se dvěma body na konci.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších bojů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.