20. 01. 2020

Luděk Jurečka nejlepším trojkařem ASG!

Pověst dálkového střelce potvrdil na ASG Luděk Jurečka

Pověst dálkového střelce potvrdil na ASG Luděk Jurečka. Ten v soutěži Hyundai 3-Point Shoot-out předčil své soupeře, kterými byli Vojtěch Hruban, Lamb Autrey, Spencer Svejcar a mladý Matyáš Vrábel (16 let) z USK Praha U19.

"Larry" se probojoval do finále z druhého místa s 15 zásahy, o jeden byl lepší ústecký Spencer Svejcar. Za branami finále zůstali Vojta Hruban a Lamb Autrey se 14 body, Matyáš Vrábel dosáhl na 11 zásahů. Ve finále už kraloval opavský borec, který porazil Spencera Svejcara jasně 19 - 12.

"Jsem moc rád, že se mi to podařilo. Kvůli tomu jsem šel do této soutěže, abych vyhrál a vyšlo to. V semifinále to ještě nebylo ono, musel jsem si zvykat hodně na světla, co mi šla do očí, ale pak už to bylo lepší. Zelená obroučka znamenala, že jedu, makal jsem a povedlo se to. Kluci z Opavy mě hecovali. Měl jsem tušení, že se budou dívat a doufám, že jsem splnil jejich očekávání," řekl po klání spokojený Luděk Jurečka.

V soutěži 1 na 1 vyhrál pardubický Ozren Pavlović, který ve finále porazil 4 - 3 Luboše Kováře ze Svitav. Basketking Slam Dunk Contest jasně ovládl Zachary Hankins z Nymburku. Ten ve finále za přispění Vojty Hrubana přeskočil Jaromíra Bohačíka a předvedl nejlepší smeč dne, za který získal plný počet 40 bodů.

V hlavním programu nedělního odpoledne porazili Mladé pušky tým Mazáků těsně 129:128, když jejich nejlepšími střelci byli MVP letošního ASG Šimon Puršl (25), Zach Hankins (18) a Michal Mareš s Radkem Farským (po 15 bodech). Mazáky drželi Kuba Šiřina s 20 body, Kammeon Holsey (18) a sedmnáctibodoví Lamb Autrey s Tomášem Pomikálkem, který přidal i 14 doskoků. Za mazáky bodovali mimo jiných i Luděk Jurečka (7) a Martin Gniadek (4).

Celou ASG sledovalo v ústecké hale 1400 diváků.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.