18. 12. 2022

Luděk Jurečka: "Dnes to byla stará dobrá Opava"

V úplně jiné atmosféře než ve středu proběhl rozhovor s Luďkem Jurečkou po zápase s Kolínem

Larry přispěl k jasné výhře nad Kolínem 16 body (dvojky 3/2, trojky 6/4), 3 doskoky a 1 asistencí (val. 18). Po zápase byl pochopitelně spokojen.

Larry, gratulace týmu i tobě k výhře. Dneska je nálada lepší než ve středu, že?
Přesně tak, konečně troška radosti. Doufám, že jsme tu radost udělali nejen sobě, ale i fanouškům. Dneska to byla ta stará dobrá Opava. Bylo důležité, že se vrátil Kuba Mokráň. I když je to jeden člověk, byl hodně cítit nejen v útoku, ale i v obraně a na doskocích. Dali jsme do toho dneska energii, Kolín navíc hrál ve středu v Komárně, takže to také neměl jednoduché. 

Ale dnes jsme prostě ukázali, že když na soupeře vletíme všichni od začátku, neděláme chyby a hloupé ztráty, tak to jde. My ten basket prostě hrát umíme. Já jsem za ten dnešní výkon hodně rád a doufám, že nás to posune zase nahoru.

Dnes byla vidět na všech bojovnost a enormní nasazení.
Je to tak, chytli jsme se od začátku a každý, kdo do toho šel, tak ukázal srdíčko. Každý se myslím také trefil, takže celý tým makal a zaslouženě jsme vyhráli.

Tys dneska hrál jako za mlada a lepilo ti to.
Když se člověk chytne první střelou, tak to pak jde vždycky lépe. Hlavně ale šlapal tým, byli jsme v pohodě a to pak ty střely jdou tak nějak samy.

Říkal jsi, že Kuba Mokráň byl hodně znát. Jak to vypadá s Dontayem Bassettem?
Tak s tím to vypadá špatně. Má problémy s kolenem a možná už za Opavu hrát nebude.

Teď vás čeká výjezd na Slavii. Jak to vidíš tam?
Tak bude to určitě těžké. Když vezmeme, že tam prohrál i Nymburk, tak to nebude jednoduché. My se musíme dobře připravit a hlavně hrát jako dneska. Nedělat hloupé chyby a bojovat. Já doufám, že si tu vánoční výhru z Prahy přivezeme.

Díky za rozhovor a přeji vítěznou vlnu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.