17. 01. 2019

Luděk Jurečka: "Holon byl ve všem lepší"

Na zápas s Holonem jsme se podívali s Luďkem Jurečkou

Na zápas s Holonem jsme se podívali s Luďkem Jurečkou. "Larry" zaznamenal 8 bodů a 3 doskoky, bohužel se mu nevydařil ani jeden pokus zpoza trojkového oblouku.

Luďku, i když v případě dnešního utkání to asi bude neradostné hodnocení, přesto se o to pokus.
Ukázala se síla soupeře, přehrávali nás na všech pozicích, nejenom na pivotu, kde nám chybí hráči a hoříme tam nejvíc. Trefovali se i z perimetru, umí si krásně půjčit balon. Když jsme je zdvojili, našli si volné hráče, měli vysoké procento úspěšnosti, dali snad 13 trojek. Na nás zase padla deka, nedáváme ani otevřené střely, i to štěstíčko se k nám obrátilo zády a vypadává nám to z koše, ani šestky se nedaří. Musíme se pomalými krůčky zase zvednout a chytnout se, třeba už na USK.

Ale začátek nebyl špatný, drželi jste se jich, dokonce jste i vedli.
To jsou chvíle, kdy je to vyrovnané, ale oni začali dávat těžké trojky, kdyby jim třeba nepadly, mohlo to být jiné. Ale Jones se třikrát trefil z těžké pozice přes ruku, tím se uklidnili. Dávali pak i jednoduché body z pod koše, my jsme navíc špatně komunikovali v obraně. Prostě nám to dnes vůbec nevyšlo, trápili jsme se i střelecky, i já byl dnes úplně děsný. Nevím, co bych k tomu více řekl.

Přestože porážka byla vysoká, diváci vás povzbuzovali až do konce.
Zato jim patří velký dík, že stále chodí, i když ty výsledky nejsou. Já pevně doufám, že ještě svoji sílu ukážeme. Hlavně ať se všichni uzdraví, abychom měli zase silnou sestavu 12 lidí. Když to pak nejde jednomu, naskočí další a můžeme plnohodnotně rotovat. Doufám, že v další fázi ligy se zvedneme a ukážeme, že basket hrát umíme.

Teď vás čeká USK, k jistotě horní osmičky potřebujete ještě jednu výhru.
Na USK to bude velmi těžký zápas, musíme se dobře připravit, hrát tak, jako kdyby to byl ten nejdůležitější zápas sezóny a urvat to. Když to nepůjde v útoku, tak je musíme udržet na padesáti šedesáti bodech a dát aspoň o jeden bod víc. 

Doufejme, že si Honza Švandrlík pomalu zvykne na tu masku.
Jo, je to pro něj těžké, určitě ho to dost tlačí. Jak říkáš, doufám, že si na ni rychle zvykne a co nejvíce přispěje týmu.

Díky moc za rozhovor a ať jdou výkony všech nahoru! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.