16. 10. 2016

Luděk Jurečka: "Nymburku jsme se nezalekli"

V souboji s Nymburkem byl nejužitečnějším hráčem Opavy Luděk Jurečka.

V souboji s Nymburkem byl nejužitečnějším hráčem Opavy Luděk Jurečka. "Larry" zatížil konto mistra 14 body (trojky 5/4), přidal 3 doskoky a 1 zisk (val. 16). Po utkání si udělal čas na krátký rozhovor.

Luďku, dneska sice gratulovat k výhře nemůžu, ale výkon Opavy nebyl vůbec špatný, co říkáš?
Náš výkon byl myslím velmi sympatický, Nymburku jsme se nezalekli, hráli jsme odvážně. Bohužel těch 20 bodů rozdílu odpovídá tomu, že Nymburk je prostě někde jinde. Na druhou stranu jsme dostali zbytečně moc lehkých košů z protiútoků a nedali jsme dost šestek. Nebýt toho, mohl být výsledek ještě lepší.

Šli jste do zápasu s nějakým cílem, třeba nedostat stovku nebo něco podoného?
Tak stovka se vždycky nerada dostává, takže jsme rádi, že jsme nedostali ani devadesát. Ale takový specální cíl jsme neměli. Chtěli jsme hrát rychle, protože víme, že 5 na 5 s Nymburkem se moc hrát nedá, takže kdykoli byla volná pozice, tak to muselo letět. To jsme myslím plnili a nemáme se za co stydět.

Tobě dneska padaly trojky. Myslíš, že už to zase z dálky půjde?
Doufejme, že jsem se zase probudil a že to procento bude lepší a lepší. Jen škoda, že to přišlo dneska, raději bych byl, kdyby to bylo v nějakém jiném zápase. Ale doufám, že do budoucna se to bude ještě zlepšovat.

Teď začíná systém sobota-sobota. Je to pro vás lepší než středa-sobota?
Hráči určitě raději hrají, takhle nás čeká víc tréninků, což zase není tak oblíbené. Ale alespoň se budeme víc na tu sobotu a zápas těšit a doufám, že do toho budeme dávat ne sto, ale sto dvacet procent.

Příští sobotu přijedou posílené Svitavy. Jak to vidíš za týden?
Hráli jsme s nimi dva přípravné zápasy, ale od té doby ještě posílili myslím o dva Američany, takže se na ně musíme dobře připravit, podat kvalitní výkon a doufám, že to bude za dva body.

Díky moc za rozhovor a ať to stále padá!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.