23. 09. 2020

Luděk Jurečka: "Opět jsme to týmově zvládli"

Zápas s Olomouckem jsem probral s jedním z nejzkušenějších opavských hráčů, s Luďkem Larrym Jurečkou

Zápas s Olomouckem jsem probral s jedním z nejzkušenějších opavských hráčů, s Luďkem Larrym Jurečkou.

Larry, vítězná série pokračuje.
Jsem strašně rád. Upřímně řečeno, čekal jsem těžší zápas. Naštěstí nás opět tahal Šířa (pozn.: 41 bodů, 10 as., val. 41) a ukázal, že je prostě top hráč, který umí tým strhnout. Přidali se další, takže super vítězství o třicet bodů a to se počítá.

Před zápasem by asi nikdo takový rozdíl nečekal, zvláště když Olomoucko málem zdolalo Nymburk.
Přesně tak. Doufal jsem, že se v zápase s Nymburkem vydali ze svých sil a že jim to bude chybět. Jak už jsem řekl, čekali jsme vyrovnanější bitvu, ale ubránili jsme Palyzu i Váňu. Ti, co tahali zápas proti Nymburku, měli přece jen méně sil.

Vy teď máte "díky" koronaviru dva víkendy volné. Je to pro tým dobře nebo špatně?
Já myslím, že spíš špatně, protože tým je zvyklý hrát v určitém rytmu a když se z toho rytmu vypadne, tak se do něj hůř dostává. My teď budeme mít dokonce 10 dnů volna, pokud se tedy na tu středu něco nedomluví. Ale zase bude víc času na přípravu, takže věřím, že Brno zvládneme.

A věříš, že se KNBL vůbec dohraje, když už hned na začátku jsou takové výpadky?
To je dobrá otázka. Já samozřejmě věřím, že se najdou termíny, ve kterých se ty odložené zápasy dohrají. A také se snad týmy, které budou mít volno, domluví na předehrávkách. Doufám, že všichni chtějí hrát, a také pro to všichni, ať už hráči nebo funkcionáři, udělají maximum. Ať už se bude hrát před větším či menším počtem diváků, hlavně ať hrajeme.

Když už jsi vzpomněl diváky, i když jich bylo dneska jen 500, atmosféra byla skvělá.
Přesně tak. Když jich je méně, tak vědí, že mají povzbuzovat více. Za to jim opravdu moc děkujeme. Ono je v úvozovkách jedno, jestli jich přijde 200 nebo 500. Hlavně, že jsou slyšet. Nás to pak vyhecuje k lepšímu výkonu.

Tobě se dneska střelecky tak nedařilo, ale zastoupili tě jiní, třeba Kuba Slavík.
Je to tak. Důležité je, když se někomu tolik nedaří, že jsou tu jiní, kteří to vezmou na sebe. Mně to dneska nevyšlo, ale jak říkáš, Sláva zahrál výborný zápas (pozn.: 15 bodů, 10 doskoků), tuším i další tři byli dvouciferní, takže jsme to opět týmově zvládli.

Opava vstoupila do sezóny oslabená, ale zatím se to nijak neprojevuje.
Ano, musím to zaklepat. Ale je to teprve začátek, únava se bude s narůstajícím počtem zápasů kumulovat. Hlavní ale bude, abychom zůstali zdraví. 

Vy teď máte nejbližší zápas s Brnem. Jakou podle tebe na nich zanechá stopu, že se nemohli 14 dnů ani připravovat?
Určitě budou mít velký výpadek, asi se mohli nějak připravovat doma, možná třeba někteří mohli běhat, nevím. Ten basket jim ale určitě chyběl. Budou mít tak týden na to, aby se do toho zase dostali. Doufám, že toho využijeme, vlétneme na ně a urveme důležité vítězství.

Takže vítězná série bude pokračovat?
Doufám, že bude. Hlavně bych ji nechtěl přerušit doma před našimi fanoušky.

Díky moc za rozhovor a ať se všem i nadále daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.