12. 04. 2018

Luděk Jurečka: "Tohle jsem ještě nezažil!"

Tak takovouhle výhru asi nikdo nechtěl. Nevídaná inzultace rozhodčího ukončila zápas v Opavě.

Zápas, který skončil po 18 minutách jsme krátce rozebrali s Luďkem Jurečkou. Tomu čtvrtfinálový úvod vyšel. Ve středu měl trojky 6/5, ve čtvrtek do předčasného konce zápasu 3/3. Rozbor byl samozřejmě trochu rozpačitý.

Larry, dnes by gratulace k druhé výhře byla asi divná. Ty jsi zkušený hráč. Zažil jsi tohle za svoji kariéru?
Abych se přiznal, tak ještě ne a to už to hraji tak 15 let. Takže i pro mě je to nové. Je škoda, že se to takhle ukončilo a diváci přišli o 22 minut dobrého basketu. Byl to zase vyrovnaný zápas a mohl být ozdobou play-off. Čekala by nás zřejmě opět vyrovnaná koncovka. Je to prostě škoda.

Je to úleva, že jste ustáli tlak a zvládli, i přes ten dnešní incident, úvodní domácí zápasy?
Určitě je skvělé, že vedeme 2 - 0 na zápasy, ale chtěli jsme si to vyhrát normálně ve 40 minutách. Takhle je ta radost trochu jinačí, ale je to prostě 2 - 0, jeden hráč soupeře to nevydržel a ruply mu nervy. Ale to je play-off, my se musíme připravit na další utkání.

Začali jste dnes výtečně, stále jste vedli, ty jsi dal tři trojky. Vyvíjelo se to dobře.
To jo, drželi jsme si menší náskok kolem 6 bodů, takže jsme měli stále nějaký bodový polštář. Ale nebylo to nic pohodového, jim stačí pár rychlých protiútoků a mohou to smazat. Takže co říct, prostě škoda, že se nedohrálo.

Teď vás čekají dvě odvety v Prostějově, tam to bude asi bouřlivé.
Jsem zvědav, co tam přichystají, uvidíme. My se musíme soustředit na sebe, nenechat nic náhodě, dobře se připravit a ukončit to co nejdříve, nejlépe ve 4 zápasech.

Díky moc za rozhovor a ať se i nadále daří týmu i tobě!