21. 10. 2018

Luděk Jurečka: "Zápas trvá 40 minut"

Utkání se Svitavami jsme tentokrát probírali s opavským křídlem Luďkem Jurečkou.

Utkání se Svitavami jsme tentokrát probírali s opavským křídlem Luďkem Jurečkou.

"Larrymu" zápas vyšel, když měl stoprocentní střelbu (dvojky, trojky i šestky shodně 2/2), přidal i doskok a asistenci. S koeficientem užitečnosti 15 byl druhým opavským hráčem hned za Jakubem Šiřinou.

Larry, gratulace týmu i tobě k výhře, ale hlavně v první půli to byla těžká práce.
Svitavy začaly velmi dobře, měly náskok, ale zápas trvá 40 minut. My jsme se postupně dostali do hry, našli jsme naše tempo a vytvářeli jsme si náskok, který jsme jakž takž drželi. Pak, ani nevím jak, jsme najednou byli plus dvacet, ale poté jsme trochu polevili a bylo to na deseti. Na to si příště musíme dávat pozor. Ale za mě super, já jsem čekal před zápasem, že se budeme trápit do poslední minuty, takže za tohle vítězství jsem strašně rád.

Myslíš, že se na tom pomalejším rozjezdu podepsalo dlouhé cestování?
To samozřejmě možné je. Byla to naše první taková dlouhá cesta, tak nám asi chvilku trvalo, než jsme si zvykli, že zase hrajeme. Takže možné to je. Ale doufám, že si na to zvykneme a bude to jen lepší a lepší.

Slyšel jsem, že ta cesta byla trochu dobrodružnější.
Tak vystřídali jsme dost dopravních prostředků, strávili jsme nějakých třináct čtrnáct hodin na jedné cestě, takže nic příjemného. Ale tak to prostě bude, s tím nic nenaděláme.

Tobě se dnes dařilo, trojky konečně začaly padat.
Tak já to raději zaklepu, doufejme, že jsem se snad chytil. Konečně jsem týmu přispěl více body než dosud. Doufám, že jsem našel to, co bylo třeba změnit, ale raději nebudu říkat co. 

A teď zase v hlavách přepnout na Ligu mistrů, že?
Přesně tak. Čeká nás ještě těžší soupeř, než jsme zatím měli, takže se na to musíme dobře připravit, dáme si video a půjdeme si to užít. Budeme zase sbírat zkušenosti a uvidíme, na co to bude stačit.

Porazit se dá každý.
Samozřejmě, porazit se dá každý, to je pravda. Viděli jsme to v prvním zápase doma. Doufám, že lidi přijdou, poženou nás a když podáme stodvacetiprocentní výkon, tak třeba zase překvapíme.

A pak znovu přehodit výhybku a do Prostějova na Olomoucko.
To také nebude nic lehkého, takže pořád v rytmu. Není čas nic vymýšlet, musíme prostě jet stále na plný výkon.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.