30. 10. 2019

Luděk Jurečka: "Zaspali jsme první poločas"

Nejen o obratu domácího zápasu s USK Praha jsme se pobavili s Luďkem Jurečkou.

Nejen o obratu domácího zápasu s USK Praha jsme se pobavili s Luďkem Jurečkou."Larry" přispěl týmu 15 body (trojky 8/5), 4 doskoky, 2 asistencemi a 2 zisky a měl na úspěšném výsledku velký podíl.

Larry, dnes jste po nepovedeném prvním poločase udělali v tom druhém báječný obrat.
Je to přesně tak. Zaspali jsme první poločas, vypadalo to, že my jsme jeli 5 hodin busem a ne oni. Vlítli na nás, byli živější, proměňovali trojky, které ani nebyly těžké, protože jsme jim to až příliš usnadňovali. Pak ale zase jako když luskne, po přestávce přišla nová Opava. Byla v tom energie, bojovnost, něco nám tam padlo a během 5 minut jsme byli na koni. Sice nás v jednu chvíli stáhli na 4 body, ale přišla naše druhá vlna a ukázali jsme, kdo je tady pánem.

A čím to bylo, že v první půli obrana tak nešla?
To je těžké říct. Asi nám nešly nohy, byli jsme všude o něco později, jim všechno šlo. Ale každý si musí uvědomit, co udělal špatně. Jsem rád, že ve druhé půlce jsme to otočili a byli jsme ti, co udávali tempo. 

I ty ses do toho ve druhé půlce opřel, začaly ti padat trojky, takže spokojenost?
Samozřejmě. Já mám vždycky takové momenty, dneska to byly dvě rychlé trojky, které také snad tým nakoply. Jsem za to rád a doufám, že to bude padat i v dalších zápasech.

Diváci vás dnes zase hnali dopředu, co říkáš?
To v každém případě. Také se to odvíjí od našeho výkonu. Když to třeba nejde, tak i diváci cítí, že to není ono. Ale dneska nás fakt hnali a patří jim za to velký dík.

Teď vás čeká Ostrava, tam v podstatě skoro všichni jezdíte jako domů.
Tak je pravda, že to pro většinu z nás je domácí palubovka, takže to bude takové utkání domácí proti domácím. Doufám, že zase přijedou opavští fanoušci a vytvoří nám tu správnou atmosféru. Věřím, že uděláme další lup a dva body budou naše.

A jsou v kabině vypsané nějaké prémie?
Zatím na Ostravu ne, ale myslím, že se někteří chlapci ozvou.

Díky moc za rozhovor. Ať to i nadále padá a vítězná vlna pokračuje!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.