• BK Opava
  • Novinky
  • Luděk Jurečka se těší na litevskou atmosféru, domů vozí magnetky

  13. 11. 2023

Luděk Jurečka se těší na litevskou atmosféru, domů vozí magnetky

Zahrál si po boku svého současného kouče Petra Czudka, hodně si tak toho už prožil. Basketbal je jeho životem a pořád ho baví. Opavský křídelník Luděk Jurečka má tak i v devětatřiceti letech stále velkou chuť. Nyní se už těší na úterní duel v litevském Rytasu.

„Na zápas se těšíme. Určitě se bude hrát v báječné atmosféře, kterou umí litevští fanoušci vytvořit. Věřím, že nás to vybičuje k dobrému výkonu a odehrajeme lepší zápasy, než proti Patrasu a Dijonu,“ poznamenal Luděk Jurečka v krátkém povídání, které vzniklo v hala varšavského letiště

V Litvě si už v minulosti měl možnost zahrát. „Nebylo to ale nic velkého, šlo o přípravný turnaj,“ vzpomíná. „Teď to bude úplně jiné,“ je si jistý.

Odchovanci Nového Jičína bude v zimě čtyřicet, přesto dlouhé cestování, jako zlo nebere. „Cestování s evropskými poháry souvisí. Není to nic hrozného. Člověk si zvykne,“ přiznává trojkový specialista. Nejdál s basketbalem vyrazil do Izraele. „S Opavou jsme také hráli na Tenerife, což nebylo taky kousek,“ doplnil.

Na konfrontaci s evropským basketbalem se těší. „Mám to rád. Je to taky super věc pro naše mladé kluky. Pokud mají cíle hrát v Evropě, tak teď mají jedinečnou možnost čichnout k jinému basketbalu,“ podotkl Luděk Jurečka. „Vidí tak, jak je laťka v Evropě nastavena,“ doplňuje další postřeh.

Sám si během své bohaté kariéry ani jednou zahraniční angažmá nevyzkoušel. „Hrál jsem, jak si říká kolem komína,“ pousmál se Luděk Jurečka. Vedle Opavy ještě oblékal dresy Ostravy, Nového Jičína a Prostějova. Z výjezdů vozí upomínkové předměty v podobě magnetku s názvem dané destinace. „Z Patrasu to byly ještě kamínky od moře,“ přiblížil nejzkušenější hráč opavské sestavy.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.