09. 01. 2016

Luděk Jurečka sejmul Svitavy

Skvělý druhý poločas přinesl opavskému týmu další výhru. Slezané i díky trojkové smršti zničili Svitavy.

Skvělý druhý poločas přinesl opavskému týmu další výhru. Slezané i díky trojkové smršti zničili Svitavy. Zápas se povedl Luďku Jurečkovi, který nastřílel osm trojek.

Trenér Petr Czudek opět neměl kompletní sestavu. Vedle dlouhodobě zraněných Klečky, Bujnocha a Kramného chyběl stále nemocný Zbránek. Opava nezačala špatně. Prvních pět bodů zařídil Gniadek a chvílí na to vedli domácí 15:7. Ale jen krátce.  Tury držela hlavně americká letka, které se dařilo střelecky. V jednu chvíli dokonce soupeř vedl. „Šli jsme do zápasu s tím, že pokud se nám podaří udržet s Opavou v prvním poločase krok, máme šanci na úspěch,“ řekl kouč Svitav Stanislav Petr.

A první poločas měl opravdu vyrovnaný průběh. V jeho závěru vrátil Opavským vedení trojkou Luděk Jurečka, v té chvíli asi netušil, jaký střelecký galakoncert předvede. „První poločas se odehrál podle našeho záměru,“ dodal hostující trenér. „Svitavy mají útočně laděný tým, v prvním poločase to dokázaly. My jsme věděli, že musíme být trpěliví,“ podotkl Petr Czudek.

Po přestávce Opava i díky dobré střelbě trojek hostům bodově odskočila a měla jasně navrch. Nepovolila v tempu a dařila se jí střelba. Luděk Jurečka střílel i se zavřenýma očima a vedení domácích se navyšovalo. Opavský ostrostřelec se z perimetru trefil osmkrát. „Utkání mi vyšlo, jsem za to rád. Osm trojek jsem asi v ligovém zápase nikdy  nedal,“ usmíval se po utkání Luděk Jurečka. „Dokázali jsme se vyrovnat se soupeřovou zónou. Po odchodu Dokyho jsme našli střelce z perimetru. Za vítězství jsem rád, spokojen jsem i s výkonem,“ uzavřel Petr Czudek.

BK Opava – Bohemilk Tuři Svitavy 95:78 (26:21, 45:44, 72:60)

Body: Jurečka 31, Gniadek 18, Cvek 15, Šiřina 10, Kvapil 8, Blažek 7, Dragoun, Lička, Vlček po 2 – Doaks 26, Barker 17, Bruinsma 9, Jones, Špaček po 8, Teplý 6, Šindelář 4. Rozhodčí: Hrůša, Kapl, Holubek. Fauly: 23:20. TH: 10/17:16/22. Dvojky: 20/32/22/44. Trojky: 15/33:6/16. Doskoky: 23:34. Diváků: 851. Nejlepší hráč: Luděk Jurečka.