• BK Opava
  • Novinky
  • Luděk Jurečka si v domácím prostředí věří. Snad se dobře vyspím, řekl

  22. 03. 2024

Luděk Jurečka si v domácím prostředí věří. Snad se dobře vyspím, řekl

Bezesporu k velkým favoritům trojkové soutěže letošního ročníku All-Star Game patří opavský křídelník Luděk Jurečka. Čtyřicetiletý veterán je jedním z největších specialistů na střelbu z dálky. Během své kariéry již pokořil tisícovku úspěšných pokusů. Věčně pozitivní Lery věří v pomoc opavských fanoušků.

Kudy vede cesta k úspěchu? „Věřím, že se dobře vyspím. Musím se koncentrovat minutu po minutě na svůj výkon. Věřím, že mi pomohou naši skvělí fanoušci,“ přeje si Luděk Jurečka, který trojkovou soutěž v rámci exhibice vyhrál, a to na utkání hvězd v Ústí nad Labem. „Je to taky hodně o štěstí a psychice. Je to strašně rychlá soutěž. Když první, druhou, třetí nedáte, tak psychika jde strašně dolů,“ přiznává čtyřicetiletý basketbalista.

Jak bude dovednostní soutěž trojkařů probíhat? Šest top snajperů Kooperativa NBL bude bojovat proti času a sobě samým: 60 sekund, 25 střel, 5 prémiových míčů. Dva nejlepší ze základního kola postupují do finále. V případě rovnosti bodů rozhoduje čas, za který hráč zkompletoval svůj pokus. Ve finále začíná nejprve hráč s nižším bodovým ziskem ze základního kola. Když přišla nominace, tak ani chvilku neváhal.

„Tyto soutěže nevyhledávám, ale když přijde nabídka, jdu do toho. Teď v Opavě to je výjimečné, těším se,“ svěřil se. Absolutním rekordem Luďka Jurečky je šestapadesát proměněných trojek v řadě. Tenhle kousek se mu povedl na tréninku před utkáním FIBA EURO Cupu v Levicích. „Pamatuji si na to dobře. Kdybych na to v sobotu navázal, vůbec bych se nezlobil,“ pousmál se. Luděk Jurečka nechce nic podcenit. V plánu má si dát i individuální trénink. „V týdnu před akcí si po našem tréninku zastřílím. Pustím si hukot do repráků, ať mám nasimulováno prostředí, které mě v sobotu čeká,“ pronesl s úsměvem, který má i v letošním ročníku nejlepší úspěšnost trojkové střelby z celé ligy.

Výherce získá zapůjčení vozu Hyundai od Louda Auto. „Cena je hezká, doma budu pod tlakem. Rodinka v této ceně vidí výlet. Takže tak,“ řekl Luděk Jurečka. A koho považuje Luděk Jurečka za největšího konkurenta? „Konkurence se nebojím. Mám ale k ní velký respekt. Moji soupeři mají velkou kvalitu. Michal Svoboda z Ostravy bude hodně hladový, navíc to má kousek. Bude se chtít předvést,“ zakončil povídání Luděk Jurečka.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.