22. 03. 2023

Luděk Jurečka: Táhli jsme za jeden provaz!

Jedním ze strůjců vysoké výhry na Ostravou byl Luděk Jurečka

Larry zatížil konto Enháčka 14 body (dvojky 1/1, trojky 8/4) a k tomu přidal 4 doskoky, 2 asistence a trochu netradičně i jeden blok.

Larry, gratulace veliká, konečně jsme letos překonali komplex Ostrava.
Přesně tak. V šatně jsme si říkali, že 0 - 3 už je moc a statisticky bychom to už měli zlomit. Šli jsme do toho, jako by to už bylo předkolo play-off, vlastně už play-off, protože ta forma se sama nenajde a musíme v odvetných zápasech A1 zabrat. Celý tým šlapal, všichni přispěli a tak to má být. Doufám, že všichni viděli, že jsme táhli za jeden provaz a také doufám, že v tom budeme pokračovat.

Tobě to dneska sedlo, hrál jsi jako za mlada.
Jo, sedlo mi to. Byl jsem trochu překvapen, že jsem měl volné střely. To je někdy sice paradoxně horší, ale dvě mi tam padly a tak nějak jsem nastartoval tým k vysoké výhře. Jsem za to moc rád, protože i skóre může v tom boji o šesté místo hrát roli. 

Většina opavského týmu prošla Ostravou. Byla nějaká hecovačka před zápasem?
Tak vždycky něco je, hlavně Marťas má takové průpovídky, ale to se publikovat nedá (smích). Pro všechny je to určitě speciální zápas, i já jsem si v Ostravě něco odehrál. Chtěli jsme zlomit tu negativní bilanci 0 - 3 a to se nám povedlo.

Už je to klišé, ale diváci byli opět šestý hráč, co říkáš?
Je to tak, opět musíme divákům moc poděkovat. Děkujeme i za to, že nepřestali chodit, i když výsledky nejsou takové, jako minulou sezónu. Já ale doufám, že ještě budou mít hodně důvodů k radosti.

Již jsi to nakousl, že teď už každý zápas je jako play-off. O tom nadcházejícím v Kolíně to platí určitě dvojnásob.
Přesně tak. Tyhle dva zápasy ve třech dnech jsou souboji s přímými soupeři o šestou příčku, takže doufám, že jsme si nechali trochu formy i na pátek a dovezeme domů důležitou výhru.

Díky moc za rozhovor a ať to i nadále padá jako dnes!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.