16. 11. 2020

Lukáš Bukovjan: "Bez diváků je to velký nezvyk"

Po vítězném utkání s Pardubicemi jsme si popovídali s Lukášem Bukovjanem

Po vítězném utkání s Pardubicemi jsme si popovídali s Lukášem Bukovjanem.

Dvaadvacetiletý opavský playmaker odehrál dobrý zápas. Za 12 minut na palubovce přispěl týmu 6 body, 4 doskoky a 2 asistencemi, takže utkání se mu hodnotilo dobře.

Buki, gratulace k výhře. Restart se vydařil, takže Opava začíná v podstatě tam, kde před pauzou skončila.
My jsme rádi za výhru, protože jsme nevěděli, jak to vlastně bude. Spoléháme se hodně na fanoušky, kteří nás skvěle podporují, takže to byl pro nás obrovský nezvyk. Takže je dobře, že jsme i tak vstoupili do soutěže po restartu vítězně. Je to pro nás velice důležité.

Jaké to je hrát před naprosto prázdným hledištěm?
Jak už jsem řekl, fanoušci nás vždycky podrží a chodí na nás opravdu hodně lidí. Takže třeba na USK to asi tak nepociťují, ale pro nás to je veliký rozdíl. Takhle vlastně nehrajeme doma, ale na neutrálním hřišti. O to je ta výhra cennější.

A jak jste se těšili na první zápas po pěti týdnech?
Těšili jsme se hodně a čekali jsme, kdy se to už konečně spustí. Jsme rádi, že zase můžeme hrát basket, i když je to bohužel bez diváků.

Dlouho jste nemohli ani trénovat v hale. Měli jste nějaké "domácí úkoly"?
My jsme byli v kontaktu s naším kondičním trenérem "Mířou", ten nám posílal nějaké věci. Takže jsme to s ním konzultovali, byly tam nějaké výběhy, sprinty a tak. Takže jsme si neváleli šunky, my mladší jsme si navíc plnili i studijní povinnosti. Já konkrétně jsem prostě makal a studoval.

Dneska jsi to zúročil, dostal jsi slušné minuty a podle mě jsi zahrál velmi dobře.
Děkuji, ale to musí zhodnotit trenér. Jsem hlavně rád, že jsem předvedl lepší výkon než v Hradci. Tam to byla z mé strany tragédie, asi už jsem byl hlavou v té nucené přestávce. Dneska se mi zápas celkem podařil, byly tam sice chyby, ale doufám, že to bude lepší a lepší.

KNBL bude pokračovat ve svižném rytmu, hned ve středu jedete do Ostravy. To bude asi specifický zápas. Jednak je to regionální derby a pak hodně kluků v opavském kádru prošlo Ostravou.
V Ostravě je to vždycky specifické, ale bude to bez diváků, takže ten náboj bude menší. Chceme pokračovat ve vítězné vlně a doufám, že si přivezeme výhru.

A speciální prémii nikdo v kabině nevypsal? 
Ne, speciální prémii na Ostravu nikdo nevypsal.

Díky moc za rozhovor. Ať tvoje minuty rostou a Opava ať dále vítězí!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.