23. 11. 2018

Lukáš Bukovjan: "Musíme na sobě pracovat"

Po utkání s Ostravou se stal mou "obětí" tentokrát mladý opavský rozehrávač Lukáš Bukovjan.

Po utkání s Ostravou se stal mou "obětí" tentokrát mladý opavský rozehrávač Lukáš Bukovjan.

Ten přišel do Opavy před minulou sezónou z týmu Snakes Ostrava a pomalu se zapracovává do našeho A-týmu. V této sezóně naskočil zatím do šesti zápasů KNBL, v nichž odehrál v průměru vždy 10 minut. Stejně tak tomu bylo i s Ostravou, jejíž konto za svou "desetiminutovku" zatížil 5 body a přidal i jednu asistenci.

Lukáši, gratulace týmu i tobě k výhře. Derby je vždy specifické, jak jste se na ně připravovali?
Připravovali jsme se tak, že po včerejším návratu z Bonnu jsme měli lehčí hodinový trénink, protože přesun byl docela náročný. Trénink byl hlavně abychom neztuhli a byli připraveni na dnešek. Takže jsme zastrečovali, zastříleli si, ale nešli jsme do kontaktu. Dnes zase trénink a pak zápas. Ale nějaká specifická příprava, třeba video, nebyla.

Většina z vás přišla z Ostravy, je to derby nějak vyhecovanější?
Svým způsobem je ten zápas trochu specifičtější, s těmi kluky se většinou známe, chceme se ukázat a hlavně vyhrát. Ale nijak se to nehrotí, žádná nevraživost tam určitě není. 

Vypsal někdo v kabině nějaké prémie za výhru?
Ne, žádné prémie vypsány nebyly.

Vy, tedy ta trojka, která přišla z Ostravy, se dostáváte stále více do hry, nejvíce Kuba Slavík. Jak to vnímáš?
Kuba se v poslední době velice zlepšil a věří si. Takže hraje dobře a klobouk dolů před tím, co předvádí na obranném i útočném doskoku, to nám hodně pomáhá, zvláště když teď máme hodně zraněných. My musíme na tréninku makat a říci si o šanci dostat více minut. 

Myslím, že všichni na přestávku čekali jak na smilování boží, aby se tým dal zdravotně do pořádku a odpočinul si od cestování.
Od cestování si určitě odpočineme, ale musíme poctivě trénovat, protože nám v poslední době odešla forma. Forma se sama nevrátí, takže musíme dřít a snad se nám to vyplatí a vrátí ve druhé části naší ligy i Ligy mistrů.

Díky moc za rozhovor. Ať se tým dostane zpět do formy a tobě ať minuty narůstají!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.