17. 12. 2019

Lukáš Bukovjan: "Nechtěli jsme nic podcenit"

Mým "přítelem na mikrofonu" byl po utkání se Šenčurem rozehrávač Lukáš Bukovjan

Mým "přítelem na mikrofonu" byl po utkání se Šenčurem rozehrávač Lukáš Bukovjan.

"Buki" si, podobně jako jeho kolegové z týmu, s chutí zastřílel a za více než 25 minut na palubovce si zapsal 10 bodů, 4 asistence, 2 zisky a bylo na něj "spácháno" 5 faulů.

Lukáši, gratulace týmu i tobě k výhře, ale dnes se jasně ukázalo, proč sázkové kanceláře na výhru Opavy vůbec nevypsaly kurz.
Děkuji za gratulaci a bylo to přesně tak. My jsme před zápasem byli favoritem, ale nechtěli jsme nic podcenit, i když soupeř přijel s mladým týmem. Řekli jsme si v šatně, že se chceme dobře připravit na nedělní zápas v Ústí, zkusit si nějaké taktické věci, což se doufám povedlo. Také jsme se nechtěli zranit, to bohužel nevyšlo.

Kuba Slavík byl zraněn soupeřem, jak to s ním vypadá?
Teď jsem se ptal jeho taťky a on zatím neví, jak to vypadá. Kuba má trošku křivý noc, tak jestli to dostal z druhé strany, tak mu to třeba narovnají a konečně bude pěkný (smích). Doufáme, že do Ústí bude připraven, protože dodává týmu energii nejen na útočném doskoku.

Když už jsme u těch marodů. Co se stalo Jirkovi Štěpánkovi?
Tady jsou tvrdé obroučky a jak kluci smečují, tak někdy nezvládají dopady. To bylo třeba vidět i dneska u Honzy Švandrlíka, který ale dopadl lépe než Jirka. Ten si při dopadu poranil loket a měl by být mimo zhruba tři týdny.

Ty sis dnes zahrál přes 25 minut, ale asi jsi podobnou zátěž mohl očekávat.
Zápasy Alpe Adria Cupu, zvláště ty doma, kam soupeři jezdí s mladšími týmy, dávají nám mladým klukům šanci k posbírání větší minutáže, takže toho musíme využít a poctivě makat.

Vy jste dnes měli skvělou trojkovou bilanci, 19 trojek je úžasné číslo, navíc se kromě Martina Gniadka trefili z perimetru všichni!
Hodně k tomu přispělo to, že ti kluci jsou mladí, takže nějaké složitější rotace v obraně už pak nezvládnou. Z toho pramenilo, že jsme měli volnější střely ve větší míře, než je tomu v Kooperativě.

V Ústí to bude podstatně těžší než dnes, že?
To zcela určitě. My tam nesmíme jet s tím, že už se blíží vánoce. Musíme se dobře soustředit, ta cesta je dlouhá, takže se na to musíme připravit v hlavách. Po té cestě budou asi zpočátku těžší nohy, takže je třeba se pořádně rozcvičit. My chceme ukončit letošní rok vítězstvím a pro to tam pojedeme.

Díky moc za rozhovor, ať se tobě i týmu daří a také bych chtěl všem popřát hezké svátky!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.