• BK Opava
  • Novinky
  • Lukáš Bukovjan: "Věřím, že minuty v KNBL přijdou"

  14. 11. 2017

Lukáš Bukovjan: "Věřím, že minuty v KNBL přijdou"

Po pohárovém zápase s Karvinou jsem vyzpovídal letošního nováčka v opavském dresu Lukáše Bukovjana.

Po pohárovém zápase s Karvinou jsem vyzpovídal letošního nováčka v opavském dresu Lukáše Bukovjana. Ten se podílel na demolici druholigového soupeře 13 body, 8 asistencemi a 4 doskoky.

Lukáši, při vší úctě k soupeři to byl dnes spíš trénink, že?
Tak asi se to tak nazvat dá. My jsme hlavně chtěli, i když se jednalo o druholigovou Karvinou, nic nepodcenit a vstoupit do zápasu jako do každého jiného. To se myslím povedlo a nakonec jsme vysoko vyhráli. Takže ano, byl to takový lepší trénink.

Dnes mi připadalo, že vždycky nastoupila pětka mazáků a pětka mladých a soutěžilo se, kdo bude lepší. Pletu se?
Tak staří možná soupeřili (úsměv). My jsme se před zápasem od trenéra dozvěděli, že tak to bude a museli jsme se s tím vyrovnat. 

Ty zatím v nejvyšší soutěži moc minut nemáš, takže dnes jsi si zahrál dost.
Je to tak. Moje minuty v KNBL doufám přijdou a jsem vděčný za každou. Hrát po boku Kuby Šiřiny nebo Radka Kouřila, to dá člověku hodně. Takže musím být trpělivý, makat na tréninku a věřím, že ty minuty budou. 

Vy jste přišli letos z Ostravy tři. Jak jste zapadli do kabiny?
Kluci jsou super, jsme česká parta, takže myslím, že nás docela vzali. Musíme si jenom zvyknout, že opavská šatna moc chyby neodpouští.

Všichni tři si zahrajete dost za rezervu. Jak se daří tam?
My s rezervou moc netrénujeme, takže to občas skřípe v sehranosti, hlavně v obraně. Až se víc sehrajeme, tak to bude lepší a dostaví se i výhry. Zatím máme jen tři. Je to hlavně o tom, abychom se rozehráli a zvykli si na domácí prostředí.

Teď vás čeká výjezd do Brna. Jak to vidíš v sobotu?
V šatně jsme si řekli, že dnes to bude už příprava na Brno. Všechno v tomto týdnu směřujeme k Brnu. Když pokryjeme jejich ústředního amerického rozehrávače Sullivana, tak myslím, že máme šanci vyhrát. Už by to konečně mělo zase přijít.

Díky moc za rozhovor a ať se brzy dočkáš i větších minut v nejvyšší soutěži!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.