01. 12. 2020

Lukáš Palyza zamířil do Nymburku!

Další přestupová bomba v KNBL: Lukáš Palyza opouští Olomoucko a po šesti a půl letech se vrací do Nymburku

Další přestupová bomba v KNBL: Lukáš Palyza opouští Olomoucko a po šesti a půl letech se vrací do Nymburku!

Mistr hledal náhradu za dlouhodobě zraněné Hardinga a Šafarčíka a nalezl ji na Hané. Palyza hrál za Nymburk již v letech 2011 až 2014. V létě 2014 odešel do německého Bayreuthu, poté prošel Prostějovem, Děčínem, polskými Gliwicemi a poslední tři sezony patřil v dresu Olomoucka k hlavním hvězdám NBL, když dával téměř 20 bodů na zápas. Nastoupit k zápasu by měl již ve středu proti Ústí.

"Hledali jsme posílení, jelikož Petr a Jerrick jsou zranění. To je jen další důkaz, jak profesionálně náš klub funguje. Lukáš Palyza je prověřeným hráčem, který nám může opravdu pomoci. Jako mladší už Nymburkem prošel, takže ví, co ho čeká. Nyní je navíc zkušenějším a mnohem lepším hráčem než tehdy. Chci opravdu poděkovat našemu managementu a majitelům, že byli schopni takto reagovat. Zvláště v těchto těžkých časech. Ukazuje to, jak je náš klub ambiciózní," uvedl Oren Amiel.

Pro Olomoucko, které je s jedinou výhrou na posledním místě tabulky, to je velké oslabení. Klub ve svém vyjádření k transferu uvedl, že k přestupu došlo po dohodě s hráčem. Klub také vyjádřil pochopení pro Palyzovu snahu vybojovat si nominaci - i díky trénování a hraní v elitním českém klubu - na EuroBasket 2022, jejž bude spolupořádat Česko.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.