19. 04. 2017

Luxus, chybí nám jedna výhra

Můj dům, můj hrad! Opavští basketbalisté i počtvrté v sezoně porazili na domácí palubovce pražské Vysokoškoláky.

Středeční duel byl vyrovnanější. Pražané dokonce v první čtvrtině vedli. Nicméně domácím se opět dařilo držet na uzdě Jaromíra Bohačíka. V závěru poločasu hosté snížili na rozdíl pěti bodů – 30:25 a to nebylo vše, Feštr dal šestku a Primorac po doskoku snížil na 30:28.

Druhý poločas sliboval zajímavou podívanou. Opava rychle utekla na sedm bodů. A když dal po necelých třech minutách Zbránek trojku, vedli domácí o deset a tribuny explodovaly nadšením.  Na druhé straně se prosadili zpod koše Mareš s Feštrem a náskok domácích se stáhl na šest bodů. Domácí odpověď přišla z perimetru, trefil se Cvek, následoval ho Klečka a Opava se rozjela. Slezané kralovali a Sovy byly zralé na ručník. Po trojce Šiřiny svítil na ukazateli skóre stav 52:36. Opavský kapitán o pár chvilek vykouzlil další trojku a Slezané byli v laufu. Tato pasáž byla pro vývoj zápasu rozhodující.

Ve čtvrté čtvrtině sice hosté trochu náskok stáhli, ale Opava drama nedovolila a v sérii se ujala vedení 3:1.

BK Opava – USK Praha 67:56 (19:14, 30:28, 55:37)

Body: Šiřina 20, Cvek 16, Zbránek 9, Gniadek, Jurečka po 6, Kouřil 4, Klečka, Kvapil, Bujnoch po 2 – Svoboda 11, Primorac, Bohačík po 10, Šafarčík 9, Michal Mareš,  Feštr po 5, Madsen 4, Grunt 2. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Kapl. Fauly: 20:19. TH: 7/12:11/18. Dvojky: 15/29:18/32. Trojky: 10/23:3/18. Doskoky: 19:27. Diváků: 1612. Nejlepší hráč: Viktor Cvek.