16. 05. 2016

Lvi uhájili účast v Kooperativa NBL

Překvapení se nekonalo, v baráži o Kooperativa NBL ročníku 2016/17 uspěli jindřichohradečtí Lvi.

Překvapení se nekonalo, v baráži o Kooperativa NBL ročníku 2016/17 uspěli jindřichohradečtí Lvi. Přesto neměli jihočeští basketbalisté cestu k setrvání v nejvyšší soutěži v souboji s poraženým finalistou F4 1. ligy zrovna umetenou. V prvním barážovém utkání měli totiž výhodu domácího prostředí, ale přestože vedli skoro celý zápas, v poslední čtvrtině zkolabovali, prohráli toto období 13:29 a Královští Sokoli z Hradce Králové si vezli k nedělní odvetě po výhře 82:65 náskok 7 bodů.

Kdo ale čekal, že Hradec Králové potvrdí tento výsledek i doma, ten se nedočkal. Lvi zcela ovádli palubovku, v poločase měli již náskok 17 bodů a v poklidu si dokráčeli k vysoké výhře 90:61, která jim zajistila účast i v příštím ročníku Kooperativa NBL. Nedojde-li tedy u některého celku například k nějakým ekonomickým či jiným problémům, bude se ročník 2016/17 KNBL hrát ve stejném složení jako ten, který letos dospěl opět k finále Nymburk - Děčín. Opavské basketbalisty tak budou i nadále čekat dlouhé výjezdy do Jindřichova Hradce.