29. 09. 2021

Máme druhou výhru, v Brně exceloval Šířa

Basketbalisté Opavy urvali druhou výhru v sezoně. Zápas na brněnské palubovce se ukázal jako velmi těžký.

Nicméně naši kluci ho zvládli, nerozhodilo je ani dvouciferné vedení domácích. Slezany opět táhl Kuba Šiřina. I díky němu Opava zvítězila 84:78.

Brno sice nebylo kompletní, ale od úvodních minut jasně ukazovalo, že svou kůži nechce prodat lacino. Jeho hru skvěle dirigoval zkušený rozehrávač Marko, kterému se dařilo i střelecky. V jednu chvíli šli Jihomoravané až do dvouciferného vedení. „Brno sice nebylo kompletní, ale odehrálo velmi slušné utkání,“ řekl úvodem jeden z opavských trenérů Kryštof Vlček. „Bylo ale vidět, že domácím v závěru docházejí síly, už nebyli schopni proměňovat střely,“ pokračoval Czudkův asistent.

Zápas se nakonec zlomil ve čtvrté čtvrtině, kdy se na palubovku vrhl Luděk Jurečka. Vybojoval těžký balon a následně dal veledůležitou trojku. Jinak ale velké utkání odehrál Jakub Šiřina. „Kuba tým táhl jako správný kapitán. Výborné momenty měli Martin Gniadek s Kubou Slavíkem, skvělou dvouminutovku měl Míra Kvapil,“ chválil Vlček. Naopak utkání tolik nevyšlo Matiassi Markussonovi, který se nakonec i vyfauloval. „Soupeř hrál na něj velmi tvrdě, naopak rozhodčí mu pískli téměř vše. Nespadly mu tam jednoduché koše, ale takový je už sport. Vyhráli jsme, což je důležité. Kluci ukázali velkou vnitřní sílu, a to nás těší. Velký dík patří našim fanouškům, kteří nám vytvořili domácí prostředí,“ zakončil Kryštof Vlček.

 

Basket Brno – BK Opava 78:84 (26:22, 45:39, 58:61)

Body: Marko 20, Mickleson 18, Půlpan 12, Nečas 10, Bálint, Husták po 6, Kömer 4, Dáňa 2 - Šiřina 20, Slavík 13, Markusson 12, Kouřil 11, Gniadek 8, Klečka 7, Dragoun 6, Kvapil 4, Jurečka 3. Rozhodčí: Kec, Scholze, Jedlička. TH: 12/18:15/20. Trojky: 8:7. Doskoky: 37:42. Fauly: 18:23.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.