• BK Opava
  • Novinky
  • Máme před sebou ještě hodně práce, přiznal Czudek a chválil diváky

  27. 09. 2023

Máme před sebou ještě hodně práce, přiznal Czudek a chválil diváky

Skoro osmnáct stovek diváků dorazilo na letošní domácí premiéru opavských basketbalistů. Ti hostili ústeckou Slunetu. Úřadující mistr nakonec vyhrál 88:79.

Kouč vítězů Petr Czudek ale spokojený nebyl. Mrzelo ho, že jeho tým promrhal devatenáctibodové manko. "Diváci nakonec viděli drama, ale takhle hrát nemůžeme," řekl na úvod trenér Opavy Petr Czudek. "Za naše fanoušky jsem rád. Hrálo se v pozdějším čase, navíc ve středu a přišlo jich opravdu hodně. Jejich zpětná vazba je pro nás důležitá," pochvaloval si kouč úřadujícího mistra.

Z hry svých oveček už tak nadšený nebyl. Tedy hlavně s druhým poločasem. "První dvě čtvrtiny byly z naší strany dobré. Dali jsme padesát bodů, dobře jsme bránili. Získali jsme až devatenáctibodový náskok," pochvaloval si trenér. Ty Nichols, největší hvězda Severočechů se nenacházel v první dvacetiminutovce zrovna na nejlepším rozpoložení. Na kontě měl dva body a tři osobní chyby.

Po přestávce ale bylo vše jinak. Severočeši začali zlobit. Rozehrál se i Nichols. "S vysokým náskokem neumíme zacházet. Stejně jako v přípravě jsme lehce získaný náskok prohospodařili. Nerozumím tomu. Máme v rotaci jedenáct hráčů, soupeř sedm. Měli jsme ho uběhat," kroutil hlavou Petr Czudek. "Chyběla nám agresivita. Ještě, že soupeř své některé možnosti netrefil. Máme před sebou ještě hodně práce," přiznal trenér BK Opava.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.