• Novinky
  • Máme první evropský skalp. Ředitelem zápasu Švandrlík

10. 11. 2021

Máme první evropský skalp. Ředitelem zápasu Švandrlík

Parádní výkon, kterému se tleskalo, předvedli ve středu večer opavští basketbalisté. Na domácí palubovce porazili holandský Den Bosch 88:72. Utkání skvěle vyšlo Honzovi Švandrlíkovi, který dal šest trojek.

Opava začala dobře, dala tři trojky zásluhou Dragouna, Jurečky a Gniadka. Po šestce Jurečky vedla 12:9. Na druhé straně srovnával z perimetru Moucea a chvíli později dal hostům vedení Price a domácí kouč si vzal time. Hned po něm mířil z dálky přesně Jurečka. S tříbodovými pokusy, jako by se roztrhl pytel. Opavě vrátil trojkou vedení Švandrlík. První čtvrtina i díky další trojce Švandrlíka skončila 24:24.

Domácí měli za první desetiminutovku úspěšnost trojkové střelby přes osmapadesát procent. Ve druhé desetiminutovce si opavský tým řekl o tříbodové vedení, a to díky Slavíkovi. A když proměnil Kouřil dva trestné hody a po zisku skóroval Švandrlík, bylo to 32:25. Den Bosch odpověděl pěti body Kherrazim a bylo to jen o dva. Hammink dokonce srovnal na 32:32. Za nerozhodného stavu dal trojku s faulem kapitán Šiřina a rázem byl mezi oběma týmy čtyřbodový rozdíl. Necelé tři minuty před koncem poločasu dal trojku Klečka a Opava šla do desetibodového vedení.

Důležité v této fázi byly obranné doskoky Mattiase Markussona. V momentě, kdy se hosté přitáhli na pět bodů, vykouzlil další trojku Klečka. Škoda, že v závěru nevyšla Opavě útočná akce z dílny Jakuba Šiřiny, neboť hosté snížili trojkou s klaksonem na čtyřbodový rozdíl.

Třetí čtvrtiny má Opava v české lize dobré, středa ukázala, že i v pohárové Evropě. Desetibodový náskok si vzala zpět, hlavně těžká trojka Švandrlíka přivedla halu do varu. Byl to právě plzeňský rodák, kdo Slezany držel. Po jeho další akci to bylo 65:52. Opava hrála luxusně. Bylo na ní jasně vidět, že chce první evropské vítězství. To se taky stalo. Slezané s přehledem vyhráli.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Heroes Den Bosch 88:72 (24:24, 48:44, 67:55)

Body: Švandrlík 22, Klečka 15, Slavík 9, Gniadek 9, Markusson 7, Jurečka 7, Šiřina 6, Dragoun 5, Kouřil 4, Zbránek 2, Kvapil 2 - Carlson 24, Maxhuni 10, Stilma 9, Price 8, Kherrazi 6, Hammink 5, Van der Mars 5, Mounce 3, van Vliet 2.

Rozhodčí: Mitrovsku (MKD), Dominique (GIB), Nicolae (ROU). TH: 16/22:8/11. Doskoky: 45:35. Fauly: 21:24. Diváci: 594.