• BK Opava
  • Novinky
  • Máme šestou výhru v řadě! Opava uspěla v Pardubicích

  18. 02. 2022

Máme šestou výhru v řadě! Opava uspěla v Pardubicích

Basketbalová Opava je ve formě. Před reprezentační přestávkou si výběr trenéra Petra Czudka připsal šesté vítězství v řadě. Pardubice sice Opavu přeskákaly, nicméně to bylo málo. Do Slezska míří výhra 91:79.

"Vyšel nám skvěle první poločas. Hráli jsme opravdu dobře. Vypadalo to, že utkání máme jasně ve své moci," řekl po zápase opavský rozehrávač Radim Klečka. "Hlavně ve druhé čtvrtině se nám podařilo soupeře rozebrat," pochvaloval si opavský trenér Petr Czudek.

Jenomže po přestávce se Východočeši nadechli. Během tří minut se vrátili do hry. "Věděli jsme, že to Pardubice nezabalí. Soupeř stáhl naše vedení na čtyři body. My jsme si ale pomohli zónou a více jsme domácím nedovolili. Utkání jsme zvládli, i když třináct útočných doskoků a sedmnáct ztrát není dobrou vizitkou," doplnil kouč Opavy. První část třetí čtvrtiny nebyla dobrá. "Basketbal se hraje ve vlnách. Pardubice mají kvalitu. Věděli jsme, že to nezabalí," podotkl Klečka.

Slezané nakonec zápas zvládli celkem v klidu. "Máme zkušený tým. Umíme se porvat s kritickými okamžiky," podotkl rozehrávač BK Opava.

Pouze tři minuty odehrál Rosťa Dragoun, který musel kvůli výronu kotníku ze hry. "Nyní nás čeká reprezentační pauza, ve které musíme dobře potrénovat a připravit se na blížící se pohár. Zápas s Pardubicemi byl i svým způsobem generálkou na semifinále," zakončil Petr Czudek.

 

BK Pardubice – BK Opava 79:91 (19:18, 35:53, 61:73)

Body: Šafarčík 14, Pekárek 11, Švrdlík 11, Vyoral 9, Henry 9, Vrankovič 8, Walton 8, Potoček 4, Svoboda 3, Burda 2 – Markusson 17, Klečka 14, Šiřina 13, Gniadek 9, Jurečka 9, Kouřil 8, Slavík 6, Kvapil 6, Švandrlík 5, Zbránek 4.

Rozhodčí: Hruša, Kurz, Hartig. TH: 10/14:23/24. Trojky: 9:10. Doskoky: 38:36. Fauly: 23:17. Diváci: 782.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.