10. 02. 2019

Máme stříbro

Naši kluci si sáhli na první úspěch v této sezoně. V rámci Českého poháru se probojovali až do finále. V něm nestačili na Nymburk.

Naši kluci si sáhli na první úspěch v této sezoně. V rámci Českého poháru se probojovali až do finále. V něm nestačili na Nymburk, kterému podlehli 102:68.

Zaplněná novojičínská hala byla nakloněna Opavě a ta začala sympaticky. V první čtvrtině si držela vedení. Nakonec první hrací období skončilo plichtou 26:26. Slezané bohužel nebyli kompletní. Na marodku nově přibyl jeden ze sobotních hrdinů, kapitán Kuba Šiřina. „Bohužel má odraženou patu, vím co to je, samého mě to trápilo,“ okomentoval absenci klíčového hráče trenér Petr Czudek.

Středočeši v dalších minutách začali potvrzovat roli favorita. „Začali jsme dobře, dali jsme do hry energii. Jenomže proti nám stál soupeř, který mohl rotovat deset kvalitních hráčů, což se muselo zákonitě někde projevit,“ pokračoval v pozápasovém rozboru trenér BK Opava. Ještě v poločase prohrávali Slezané o jedenáct bodů, ale žádné drama se nekonalo. Nymburk s přehledem vyhrál.

Opava brala nakonec druhé místo. Její fanoušci jí tleskali ve stoje a skandovali: „Pro nás jste mistři." I trenér byl na svůj tým hrdý: „Kluci prokázali velkou bojovnost. Semifinále odehráli na krev. Chtěli jsme úspěch, máme ho.“ Bohužel černou kaňkou bylo zranění Luďka Jurečky, který skončil v nemocnici s podezřením na zlomeninu jařmového oblouku.

Nymburk – BK Opava 102:68 (26:26, 51:40, 77:54)

Body: Hruban, Wright po 17, Pumprla 12, Lawrence 10, Myers 9, Bohačík 8, Benda, Peterka, Vyoral po 7, Kříž 5, Davis 3 - Bujnoch, Kouřil po 19, Zbránek 7, Dragoun 6, Kvapil, Švandrlík po 4, Jurečka 3, Bukovjan, Slavík, Štěpánek po 2. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Vondráček. TH: 27/20:22/14. Trojky: 10:6. Doskoky: 45:38. Fauly: 19:23. Diváci: 790.

Utkání o třetí místo: Olomoucko – Děčín 86:78.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.