• BK Opava
  • Novinky
  • Marques Rashaad Townes si Opavu zamiloval a fanouškům poslal vzkaz

  26. 01. 2024

Marques Rashaad Townes si Opavu zamiloval a fanouškům poslal vzkaz

Dva měsíce byl Marques Rashaad Townes součástí opavského basketbalového týmu. I za tak krátkou dobu si klub ze slezské metropole zamilovat. Po utkání v Děčíně se osmadvacetiletý Američan se slzami v očích rozloučil se spoluhráči i realizačním týmem a zamířil za velkou výzvou do řeckého velkoklubu – PAOK Soluň. Ve čtvrtek pak poslal vzkaz všem opavským fanouškům.

„Milá Opavo. Jsem velmi poctěn a rád, že jsem se mohl stát hráčem BK Opava a týmu pomoci jak v Lize mistrů, tak české soutěži. Mnohokrát jsme již řekl, a to i doma, že skutečně v Opavě můžete vidět neuvěřitelnou vášeň fanoušků pro basketbal. Pokaždé jsem cítil tu velkou energii Žlutého pekla. Za celou svou dosavadní kariéru v Evropě, se mi nikdy od fanoušků nedstalo tolik lásky. Opravdu si toho nesmírně vážím. Ukázalo mi to, že basketbal je ve městě sportem číslo jedna,“ píše ve svém vzkazu Marques.

„Chci poděkovat celému týmu a vedení BK Opava, že mi věřili. Pomohli mi, když jsem se na začátku sezony ocitl v pro mě v nešťastné situaci. Tato příležitost, kterou mi v Opavě dali, mi otevřela dveře k životnímu angažmá. Za to vám budu navždy zavázán,“ podotkl.

„V opavské kabině jsem se cítil neskutečně dobře. Měl jsem pocit, že kluky znám roky a ne jen dva měsíce. By jsem s nimi velmi rád a vážím si toho, že mě přijali s otevřenou náručí. Přeji si, aby naše přátelství pokračovalo na celý život! Děkuji Opavo, miluji vás všechny. Tohle není sbohem, brzy se určité uvidíme,“ zakončil dojatý Marques Rashaad Townes.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.