20. 01. 2024

Marques Townes v Opavě končí, míří do PAOK Soluň

Dvouměsíční mise amerického rozehrávače Marquese Townse v Opavě končí. Skvělé výkony vynesly osmadvacetiletému basketbalistovi snové angažmá v řecekém velkoklubu PAOK Soluň, kterému v aktuální tabulce řecké ligy patří sedmá příčka.

„Marquese jsme do Opavy angažovali na dva měsíce. Zranil se nám Jakub Šiřina, proto jsme potřebovali pro Ligu mistrů za něj náhradu,“ řekl sportovní ředitel BK Opava a trenér v jedné osobě Petr Czudek. „Mark dobře do týmu zapadl, a to jak herně, tak po lidské stránce. Měli jsme zájem o prodloužení kontraktu. Nicmémě klubu jako PAOK Soluň můžeme jen stěží konkurovat,“ pokračoval šéf sporotvního úseku BK Opava.

„Mark pomohl nám, my jemu. Díky krátkodobému angažmá v Opavě se odrazil na zajímavou basketbalovou adresu,“ dodal Petr Czudek.

Marques Townes se v Opavě rychle adaptoval. Dokonce byl vyhlášen MVP měsíce prosince. „Byl jsem velice překvapen tím, jak dobře opavský klub funguje, jaké má zázemí. Před svým příchodem jsem moc informací o klubu i městu neměl. Nevěděl jsem, co od toho mohu čekat. Nakonec se vše vyprofilovalo velmi pozitivně. Je tady vidět neskutečná vášeň fanoušků pro basketbal. Z celého klubu cítím velkou energii. Se všemi jsem brzy našel společnou řeč, což je příjemné. Byl jsem tady krátce, Opava mi ale zůstane v srdci. Nebýt ní, nabídku z Řecka bych nikdy nedostal,“ vyznal se Marques Townes. „PAOK Soluň nešel odmítnout. Je to moje nejlepší nabídka, kterou jsem v životě dostal,“ řekl ještě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.