01. 04. 2023

Martin Gniadek: Bijeme se o každý balón

Výborný zápas odehrál v sobotu opavský pivot Martin Gniadek, který ukazuje, jak důležitý byl jeho návrat do týmu

Martin se na výsledku podílel 11 body (dvojky 4/4), 8 doskoky a 3 asistencemi (val. 17). Na rozhovor jsem si ale musel chvíli počkat, protože se ochotně podepisoval hodně zájemcům.

Martine, jsem rád, že mohu opět začít gratulací k výhře. Jak bys dnešní zápas zhodnotil?
Bylo to sice dost nervozní, ale nakonec jsme vydřeli vítězství. Musel jsme se poprat s tím, že jsme měli jen jednoho rozehrávače, což je pro nás dost neobvyklé. Ale podařilo se i díky obraně, protože Ústí je jinak bodově hodně produktivní. 

Už jsi to nakousl. Jaké to je hrát bez Kuby Šiřiny?
Tak je to těžké, ale dá se to. Je sice dost těžko nahraditelný, ale dneska jsme se tím prostě vypořádali. Hrát v takto okleštěné sestavě není příjemné, chvílemi jsme se hledali, ale zvládli jsme to a doufám, že v příštím zápase už budeme kompletní.

Dneska bylo vidět, že jste bojovali a doslova dřeli, žádný míč nebyl předem ztracen.
My jsme se o tom bavili. V některých zápasech jsme strašně chtěli, ale nevypadalo to tak. Takže teď hrajeme daleko týmověji, bijeme se o každý balón a chceme tak hrát i v play-off. 

Z toho pramenil i výborný doskok.
Tak já na doskoku nikdy výborný nebudu, ale jestli to tak bylo (pozn. doskoky nakonec 46 - 39), tak jsem rád. 

Ty jsi dnes hrál opět "jako za mlada". Fyzicky jsi se už srovnal?
Jo, já už se pár zápasů cítím v pohodě, nemyslím, že by tam byl nějaký fyzický hendikep. Prakticky půl roku jsem nehrál, takže to chvíli trvalo, ale už jsem ready.

V Opavě už je to klišé, ale diváci si opět také "odehráli" svoje, co říkáš?
To je pravda. Pro nás je svátek, že můžeme hrát doma před takovouhle kulisou. Všichni už se obrovsky těšíme na play-off a doufám, že Opava zase bude žít basketbalem.

Teď pojedete k dohrávce do Nymburku. Jak to vidíš tam i s ohledem na to, že Nymburk dneska prohrál v Ostravě skoro o 20?
Letošní ročník je strašně vyrovnaný. Každý může porazit každého a to kdekoliv. Takže těžko říci, jestli nám to utkání sedne, ale vyhrát určitě můžeme. Prostě je to abnormální ročník, za celou svoji kariéru tohle nepamatuju.

Takže o tu 6. příčku se ještě určitě poperete?
Vždycky chceme být co nejvýš, ale za mě není předkolo žádná hrůza, tým se alespoň rozehraje. Takže cíl je skončit co nejvýš, ale jestli se to povede nebo ne, to se uvidí.

Díky moc za rozhovor a ať se i nadále daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.