04. 04. 2022

Martin Gniadek: Když padají trojky, hrajeme dobře

Opava dala v pondělí razítko na 2. místo v A1 a velkou měrou se na tom podílel i Martin Gniadek

Náš pivot zaznamenal 10 bodů, 5 doskoků, 6 asistencí a 1 zisk (val. 20). Po zápase zápase měl, stejně jako všichni jeho spoluhráči, dobrou náladu.

Martine, gratulace k výhře, druhému místu a výbornému výkonu. Asi to šlo lépe, než se čekalo. 
Nemyslím si, že to šlo úplně lehce. Nám na začátku padly otevřené střely a měli jsme čtyřicetibodovou první čtvrtku. Proti tomu se těžko hraje a tam se zrodil náš úspěch, protože jsme pak už celý zápas to dvacetibodové vedení kontrolovali a dotáhli to do konce.

Jak už jsi řekl, začali jste dobře, ale na rozdíl od zápasu s Pardubicemi jste dobře i pokračovali.
V zápase s Pardubicemi jsme je pustili zpátky do hry, prosazovali se  trojkami, které nám zrovna nepadaly. V tom byl ten hlavní rozdíl mezi těmi dvěma zápasy.

Tak dnes vám trojky padaly celkem dobře.
Nevím, jaké jsme měli procento, začali jsme ale skoro bezchybně. Potom, jak už to tak bývá, to šlo trochu dolů, ale jsme tým, který na trojky spoléhá, a když nám padají, tak hrajeme dobrý basket.

Ústí mělo dnes silnou základní pětku, ale jeho lavička byla o hodně slabší než ta naše.
Oni to tak mají postavené. Mají šest sedm hráčů, na kterých to stojí a kteří hrají třicet a více minut. Dneska jim navíc chyběl Spencer Svejcar, ani nevím, proč nepřijel. Pro ně to byl citelný výpadek jednoho ze základních kamenů sestavy a to také ten zápas ovlivnilo.

Dneska jste si hezky zastříleli, sedm z devíti hráčů má dvouciferný zářez, takže určitě spokojenost.
Tak vždycky potěší, když se vyhraje a body se rozprostřou mezi všechny a všichni mohou být spokojení. Doufám, že si tu pohodu a spokojenost přeneseme i do play-off.

Teď budete mít pauzu po předkole začne čtvrtfinále pro Opavu až na velikonoční neděli. Který soupeř by byl nejlepší?
Abych pravdu řekl, tak to moc nesleduji, takže nevím. My tu pauzu určitě využijeme k vyzdravení. Většina týmu je více či méně nemocná, trápí nás takové to klasické "rýmička, kašel, teplotka". Takže se musíme dát do kupy a připravit se na play-off.

Díky moc za rozhovor, vyzdravte se, zregenerujte, a za necelých 14 dní vzhůru na play-off!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.