08. 02. 2023

Martin Gniadek: Došly nám síly

Druhým nejlepším opavským střelcem byl ve středu Martin Gniadek

Martin ke 14 bodům (dvojky 4/4) přidal 4 doskoky, 1 asistenci a jeden zisk (val. 16). I když po zápase nebyl nálada nejlepší, žádost o rozhovor neodmítl.

Martine, dnes to nevyšlo a i když to je asi slabá útěcha, bojovali jste až do konce.
Tak je to fakt jen slabá útěcha. Dneska jsme myslím měli ve své režii první poločas, potom ale třetí čtvrtka bohužel nevyšla. Přišlo další zranění a v takových zápasech, kdy je soupeř schopný točit celou lavičku, tak se ta užší rotace musí projevit. Konec třetí čtvrtky a celá čtvrtá to už bylo z naší strany bez nápadu a unavené, prostě došly síly.

Tys naskočil do týmu po dlouhé pauze. Jak to zatím zvládáš?
Musím zaklepat, je to zatím celkem dobré. Ale uvidí se časem, přece jenom jsem dlouhou dobu netrénoval, takže je to pro to tělo šok. Do play-off je ovšem ještě dost času, tak doufám, že to u mě bude mít rostoucí tendenci.

Takže fyzicky stíháš a střelecky také.
Tak dnes moc spokojený nejsem, nepadaly mi tam trojky, takže na tom je třeba ještě zapracovat.

Jak se říká: všechno se rozhoduje v play-off, ale nadstavba je důležitá.
Je to tak. Jde o to, abychom si vytvořili co nejlepší pozici do play-off, takže každá výhra v nadstavbě bude mít velkou cenu. Já jenom doufám, že už konečně budeme zase zdraví a budeme hrát kompletní.

Teď pojedete do Ostravy, tam to všichni dobře znáte. Co bys k tomu řekl?
Za těch 9 let, co jsem v Opavě, jsme tam v derby prohráli snad jednou, ale letos má Ostrava velice silný tým. Dostali se do A1, takže to bude těžké. Hodně bude záležet na tom, jak se dáme zdravotně do kupy. Snad ten zápas zvládneme.

Díky moc za rozhovor a ať se týmu i tobě daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.