30. 11. 2017

Martin Gniadek: "Dnes šla dobře obrana!"

O zápase s Kolínem jsem si tentokrát popovídal s naším pivotem Martinem Gniadkem.

O zápase s Kolínem jsem si tentokrát popovídal s naším pivotem Martinem Gniadkem. Ten přispěl k výhře 14 body, 5 doskoky, 3 asistencemi a 3 zisky a s koeficientem 20 byl spolu s Radimem Klečkou neužitečnějším hráčem utkání.

Martine, i když je Kolín poměrně dole, lehký zápas jste určitě nečekali.
Lehký zápas to určitě nebyl. Do poločasu to bylo vyrovnané, ve třetí čtvrtce jsme to urvali a už jsme ten náskok nepustili. Pak už byl Kolín asi trochu frustrovaný, navíc musím říci, že dnes nám výjimečně dobře šla obrana. Proto ten výsledek nakonec je takový.

Ale na konci první půle jste během minuty a půl ztratili 10 bodů. Čím to podle tebe bylo?
Prostřídali jsme to, možná kluci z lavička byli studení, těžko říci. Ale Kolín nehraje špatný basketbal, jsou to zkušení kluci namixovaní s dravým mládím, takže to vůbec nebyl jednoduchý soupeř. To mělo samozřejmě také vliv na to, že se dostali zpátky do zápasu.

Teď jste měli skoro 14 dní pauzu. Jaký to má vliv na herní projev?
Měli jsme z toho trošku strach, protože když se jenom trénuje, je to na nic, aspoň Šířa měl zápasové tempo. Jak je vidět z výsledku, nakonec jsme to zvládli dobře, lépe než Kolín.

Teď vás čeká Ústí, které je doma velice nepříjemné, navíc dlouhá cesta v mizerném počasí taky nepřidá.
Předpověď je mizerná, sníh a mráz, takže budeme asi vyjíždět už ráno v sedm. Snad v pořádku dojedeme a porveme se tam o vítězství.

Já myslím, že když zahrajete jako dneska, tak by to mohlo vyjít.
Tak nemůžeme srovnávat domácí zápasy s venkovními. Tady se přece jenom cítíme komfortněji, navíc publikum nás žene dopředu. To nám venku chybí. Takže uvidíme, snad to dopadne pro nás dobře.

Díky moc za rozhovor a ať se i nadále daří týmu i tobě!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.