01. 03. 2018

Martin Gniadek: "Dnes zasloužená výhra"

Rozbor zápasu s Pardubicemi jsme tentokrát udělali s opavským pivotem Martinem Gniadkem.

Rozbor zápasu s Pardubicemi jsme tentokrát udělali s opavským pivotem Martinem Gniadkem. Ten do utkání nastoupil s pomyslným kapitánským céčkem, které převzal po zraněném Kubovi Šiřinovi. Přestože bojoval s nachlazením, což se projevovalo i při rozhovoru, zatížil konto Beksy 7 body a 4 doskoky.

Martine, nejprve gratulace celému týmu k výkonu a k výhře. Jak bys zápas zhodnotil?
Vítězství se nerodilo lehce, většina týmu je taková nakřáplá, Luďa Jurečka dnes nemohl vůbec nastoupit kvůli střevním problémům. Takže pro  nás důležité vítězství v téhle okleštěné sestavě. Myslím, že jsme si vyhrát zasloužili, celý zápas jsme vedli. Na úvod A1 opravdu důležitá výhra.

Myslíš, že nás Pardubice trochu podcenily, když věděly, že nebude hrát Šířa?
Mohlo to tak být. Většinou se stává, že si tým myslí, že to bude mít jednodušší. U nás se ale chytili další hráči, výborně zahrál Radim Klečka, to samé Venca Bujnoch nebo Mirek Kvapil. Takže jsme Šířu dokázali nahradit a ukázali jsme, že máme silný tým.

Navíc jste hráli v úzké rotaci, kdežto Pardubice pravidelně střídaly.
Ono je někdy lepší, když se hraje v sedmi osmi. Člověk si na tom hřišti víc dovolí, protože ví, že nebude střídaný za každou chybu. Je to ale samozřejmě fyzicky daleko náročnější.

Teď jste měli zápasovou pauzu. Trénovali jste nebo spíš doléčovali nemoci?
Většina se musela léčit během tréninkového procesu, na nějaké úlevy s doléčováním nebyl čas. Pořád se nás to drží, třeba já už kašlu třetí týden. Je ale teď tady v Opavě i v Ostravě chřipková epidemie, takže nmůžeme být rádi, že to není ještě vážnější.

Teď vás naopak čeká rychlý sled zápasů. Nejprve v sobotu do Prostějova.
Je dobré alespoň to, že nejedeme dvě dlouhé štreky. V sobotu to je cesta na pár hodin. Olomoucko má dobrý tým, dostalo se do horní šestky. Doma jsme s nimi prohráli, ale další zápasy nám vyšly. Takže uvidíme, snad se dáme do kupy a bude to v pohodě.

Pak ale hned v pondělí ta dlouhá štreka do Děčína.
Tak alespoň se hraje v rozumný čas, takže nepřijedeme domů v pět ráno. 

A věříš, že nejhůř třetí příčka před play-off bude?
Teď se to dá těžko říct. Dneska to bylo důležité utkání, ale na jaké pozici nakonec skončíme, to se bude teprve rozodovat. Důležité bude i to, jak na tom budeme zdravotně.

Díky moc za rozhovor a ať se všichni co nejdříve uzdraví!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.