05. 12. 2015

Martin Gniadek: "Dnešní výkon musíme zopakovat!"

Jedním z aktérů sympatického opavského vystoupení proti Nymburku byl i pivot Martin Gniadek.

Jedním z aktérů sympatického opavského vystoupení proti Nymburku byl i pivot Martin Gniadek. Martin přispěl 6 body a 2 doskoky, ale hlavně bojoval a neustoupil v soubojích s nymburskými hráči ani o píď. 

Martine, jaké to je hrát proti Nymburku?
Tak je to určitě těžké. Nymburk sice snížil rozpočet, ale pořád má vysokou kvalitu. Myslím si, že jim to naopak prospělo, protože už si nemohou dovolit vysloužilé třicetileté hráče typu Simmonse, kteří na českou ligu s odpuštěním kašlou. Jsou tady relativně mladí hráči, kteří se chtějí v Evropě ukázat. Neříkám, že česká liga je pro ně extra prestižní, ale hrají zodpovědně. Takže podle mě mají silnější tým než v loňské sezóně.

Dneska jste podali výtečný výkon, dokonce jste vyhráli první poločas.
Věděli jsme, že musíme do zápasu vstoupit bojovně. Včera jsme si jen zlehka zastříleli a snad jsme se oklepali z té porážky v Brně. Dnes každý z nás podal maximální výkon. Samozřejmě rezervy by se asi najít daly, ale bylo vidět, že se cítíme dobře, nejsme unaveni a dáváme do toho všechno. To musíme samozřejmě přenést i do dalších zápasů.

Když už jsi to Bno zmínil: po demolici Kolína a dnešním vystoupení proti Nymburku je ten výkon z Brna trochu nepochopitelný.
Roli hrálo víc okolností. Kolín tu byl bez pár důležitých hráčů, v Brně naopak nastoupil nový rozehrávač, takže z nich spadla nervozita a hodně na něj spoléhali. Brno podle mě bude podávat stále lepší výkony, jednak díky novému rozehrávači a také i díky tomu, že se uzdravuje Michal Šotnar.

Ale dnes jste si fanoušky zase usmířili. Jak jsi vnímal atmosféru?
Atmosféra byla super. Určitě už jsem tu zažil bouřlivější, to doufám přijde v play-off, ale v základní části to moc zvykem nebývá a jsme za to moc rádi.

Po těžkém Nymburku přijde stejně těžký Děčín, navíc na výjezdu. Jak to vidíš ty?
To uvidíme v televizi. Pro nás trochu smolně se to hraje zase v osm večer, takže nám to nabourá tréninkový proces kvůli hodně pozdnímu návratu, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Děčín je rozjetý, ale my to nepojedeme odevzdat. Musíme podat opět bojovný výkon a pokusit se vyhrát. 

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.