15. 11. 2018

Martin Gniadek: "Na únavu se nemůžeme vymlouvat"

Zápas s Tenerife jsme probírali s opavským pivotem Martinem Gniadkem.

Zápas s Tenerife jsme probírali s opavským pivotem Martinem Gniadkem. Ten ve středu zaznamenal 13 bodů a byl za Luďkem Jurečkou druhým nejlepším střelcem našeho týmu. Přidal i 5 doskoků a 3 asistence. 

Martine, dnes opět náročný zápas, ale výsledek zase tak špatný, i vzhledem k oslabení, není.
Je to jako každý zápas v Lize mistrů. Když jsme v roli outsidera, tak nám to jde. Naopak v domácí soutěži, kdy jsme v roli favorita my, se nám to nedaří potvrdit. Takže možno říci sympatický výkon v Lize mistrů, ale nedaří se nám na to navázat v české lize.

Už tradičně jste měli dobrý první poločas, ale hlavně třetí čtvrtka byla horší. Mohlo to být i únavou?
To ne, nemůžeme se vymlouvat v každém zápase na únavu v druhém poločase. Sám to nechápu, jsme naštvaný na sebe i celý tým, protože hrajeme dobré utkání první poločas, kdy i pro diváky je lepší, že není rozhodnuto. A pak se to najednou natáhne na dvacet bodů a už je to takové mdlé a je to slyšet i v hale. Nevím, co na to říci. Nesoustředěnost, neproměňování jednoduchých košů, po nichž by to mohlo vypadat jinak. Prostě to tak je.

Soupeři jsou na jiném levelu, že?
O tom se můžeme bavit každý zápas, s tím jsme do Ligy mistrů šli. Soupeři mají mnohonásobně vyšší rozpočty, papírově lepší hráče. My můžeme jenom překvapit a je škoda, že v prvním poločase se nám to povede a ve druhém hrajeme zakřiknutě a nedokážeme to dotáhnout.

Ale diváci povzbuzovali až do konce a vysloužili jste si závěrečný aplaus.
Za to jim patří velký dík. Pro to jsme do té soutěže šli, aby Opavě neutekl špičkový basketbal a fanoušci mohli na vlastní oči spatřit výborné evropské týmy. Kdybychom se Ligy mistrů nezúčastnili, tak naši pozici nemohl přebrat nikdo jiný a to by byla škoda pro celý český basketbal.

Teď musíte zase přepnout, v sobotu vás čeká těžký zápas v Pardubicích.
Je to jeden z nejtěžších ligových soupeřů. Jim se také moc nedaří přepínat mezi Eurocupem a ligou. Těžko říci, jak na tom jsou. Jednou prohrají jako my doma s USK, pak porazí Enháčko o 70 bodů. Je to nevyzpytatelný soupeř, papírově jsme na tom podobně. Bude záležet na tom, jak kdo "chytne slinu", kdo se lépe vyrovná s tlakem. To bude rozhodovat.

Takže hodně bude záležet na "nastavení hlav"?
Nastavení hlav určitě, pak také únava, protože máme problémy se třemi zraněnými ze základní rotace. Budeme doufat, že se co nejrychleji vrátí zpátky, protože je to hodně znát.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem do dalších bojů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.