27. 11. 2016

Martin Gniadek: "Od 2. čtvrtiny to byla naše hra"

Demolici Ostravy jsme po zápase probrali s Martinem Gniadkem.

Demolici Ostravy jsme po zápase probrali s Martinem Gniadkem. Martin zaznamenal 8 bodů, 5 doskoků a na pivota neobvyklý počet 6 asistencí. Zápas se mu hodnotil dobře.

Martine, gratulace k vysoké výhře. V první čtvrtině to ale na takový rozdíl nevypadalo.
Je to tak. My měli za sebou tři porážky v řadě, takže chvíli trvalo, než jsme se z toho oklepali. Pak jsme ale mákli v obraně a ve druhé čtvrtině je zavřeli na 10 bodech. To už jsme hráli tak, jak chceme, tedy přitlačit v obraně a na to navazovat v útoku.

Oproti zápasu v Ústí to bylo dneska jako den a noc. Souhlasíš?
To je pravda. V Ústí se asi projevila ta dlouhá cesta, ale dneska jsme si to pouštěli z ruky, koš dal každý a dalo se na to snad i koukat.

Trojky zpočátku také nešly a potom to byla trojková smršť.
My jako tým určitě na trojky spoléháme. Já se tedy zatím moc trefit nemůžu, ale ostatní za to vzali, nějaké trojky padly a to potom roste sebevědomí celého týmu.

Ostrava porazila minule Děčín. Připravovali jste se nějak speciálně třeba na Paintera?
Já jsem na tom zápase byl, takže jsem viděl, že se mu daří. Dneska jsem se ho snažil bránit, jít mu do těla, abych ho trochu rozhodil. To se myslím povedlo, dal 12 bodů, z toho pár z šestek, takže snad dobrý výkon.

Příští zápas odehrajete v Brně zase před kamerami. Myslíš, že přijde opět "televizní blok"?
Nevím (úsměv). Určitě to ale bude těžké utkání, pro nás nová hala, ještě jsme tam nehráli. Snad se do toho rychle dostaneme a půjde nám to lépe než na Moravské Slávii, kde se nám nikdy moc nedařilo.

Díky moc za rozhovor a ať se i nadále daří!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.