18. 03. 2017

Martin Gniadek: "Takové zápasy nás posílí"

Po show pro tisícovku diváků "Opava-Děčín" se šťastným koncem pro nás jsme si na chvíli sedli s Martinem Gniadkem.

Po show pro tisícovku diváků s názvem Opava - Děčín se šťastným koncem pro nás jsme si na chvíli sedli s Martinem Gniadkem.Náš pivot, který se ještě trochu potýkal s naraženými žebry, přispěl k výhře nad Válečníky 8 body, 4 doskoky a dvěma asistencemi. Po zápase byla nálada pochopitelně dobrá.

Martine, jsme rád, že mohu tvým prostřednictvím opět pogratulovat celému týmu k výhře. Dnes to byla show se vším všudy, špatný začátek, skvělý konec.
Děkuji za gratulaci, je to tak, jak říkáte. Začátek jsme si nepohlídali, ale pro fanoušky to musel být výborný zápas a určitě odcházeli spokojení.

A čím si vysvětluješ ty slabší začátky?
Upřímně řečeno nevím. Já osobně jsme toho kvůli naraženému žebru moc nenatrénoval, takže jsme se necítil moc ve své kůži. Přesto jsme odehráli vyrovnaný poločas, pak jsme zkusili zónu, oni se proti ní dokázali prosadit a natáhli vedení na 14 bodů. Musím vyzvednout výkony Kuby Blažka a Radima Klečky, kteří to vzali v koncovce do svých rukou a jsou strůjci dnešního vítězství.

Dneska nám na začátku nešly trojky, v koncovce nás naopak zachránily.
My na trojky dost spoléháme, volné pozice byly, jen jsme je neproměňovali. Ale je to statistika, když nebudete střílet, tak ty trojky prostě nedáte. Díky bohu to ve čtvrté čtvrtině začalo padat a to nás zachránilo. 

Myslím, že nejen já smekám před celým týmem, který to nezabalil ani za stavu -14 a dotáhl to k výhře.
To jsou určitě momenty, které nás posílí do play-off. Něco podobného bylo v minulém utkání v Děčíně, kdy se oba týmy vydaly ze všech sil. Ono s Děčínem to je vždycky napínavé a dnešní zápas to jen potvrdil. 

Teď pojedete do Prahy ke klíčovému zápasu o 4. místo.
Je to tak.Já po pravdě tabulku moc nesleduji, ale jsme s USK natěsno. Pražané hrají teď dobře, jsou hodně rozjetí. Sice jsou trochu svázáni systémem, který hrají pod Alilovićem, ale zase z toho teď těží. Na Folimance se hraje obtížně a zápas to bude opravdu těžký. 

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem nejen příště v Praze.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.